Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Župan Longin na svečanom otvaranju Pelješkog mosta

Posted On Srijeda, 27 srpnja 2022 14:56
Svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani Svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani

Dugo vremena jedan projekt nije tako ujedinio Hrvatsku i učinio ponosnima njezine građane kao Pelješki most. U povijest odlaze čekanja na graničnom prijelazu, a osmijeh se vraća na lica svih žitelja naše najjužnije, Dubrovačko-neretvanske županije.

Pelješki most nije samo simbol spajanja, već i jedan od najvećih građevinskih pothvata u Republici Hrvatskoj.

Uz kompletan državni vrh, diplomatski zbor, goste iz inozemstva i brojne druge uzvanike, svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani među kojima je bio i župan Zadarske županije Božidar Longin koji nije krio oduševljenje velebnim projektom.

„Izgradnja Pelješkog mosta još je jedan od dokaza koliko je za Hrvatsku važno članstvo u EU jer bez pomoći fondova ova investicija ostala bi tek u području dugogodišnjih želja i snova. Trenutak u kojem je Nevera prohujala Pelješkim mostom trenutak je koji će ostati zabilježen u suvremenoj hrvatskoj povijesti kao metafora putovanja prema boljoj, sretnijoj i uspješnijoj budućnosti naše Domovine“, poručio je tom prigodom župan Longin.  

Pročitano 672 puta

Zadnje objave

siječnja 30, 2023

PROMO VIDEO PROJEKTA CUHaCHA

siječnja 23, 2023

Objava rezultata istraživanja: „Profil, ponašanje i zadovoljstvo turista, korisnika niskotarifnih zračnih prijevoznika u Zadarskoj županiji u 2022. godini“

Dana 20. siječnja 2023. godine u 10,00 sati u Velikoj vijećnici Zadarske županije…
siječnja 02, 2023

Župan Longin i načelnik Dražina posjetili graničnu policiju

Župan Božidar Longin i zamjenik Šime Vicković Vice posjetili su Postaju granične policije…
siječnja 01, 2023

Županov novogodišnji posjet rodilištu - djevojčica prva beba rođena u 2023. godini 

Župan Božidar Longin sa suradnicima tradicionalno je prvoga dana nove godine posjetio…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA