Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Posted On Četvrtak, 23 prosinca 2021 10:10
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz Udruge izviđača Zarus predali su županu Božidaru Longinu Betlehemsko svjetlo koje je u Hrvatsku stiglo iz salzburške katedrale, a preuzeo ga je Savez Izviđača Hrvatske na graničnom prijelazu Bregana od slovenskih skauta.

Posvuda u svijetu Betlehemsko svjetlo simbol je mira, a prema tradiciji svjetlo u Spilji Isusova rođenja u Betlehemu na prvu nedjelju Došašća pali predstavnik austrijskih izvođača i potom ga donosi u Austriju. Betlehemsko svjetlo u Hrvatsku dolazi od 1992. godine, a pokrovitelj tog događaja od tada je Hrvatski Sabor.

- U ovim izazovnim vremenima, više nego ikad treba nam Betlehemsko svjetlo kao simbol mira, optimizma i nade, poručio je župan Longin zahvalivši mladim izviđačima i njihovim voditeljicama na sudjelovanju u ovoj, hvalevrijednoj inicijativi.

- Paljenje i podjela Betlehemskog svjetla mira podsjeća da ljudi dobre volje jedni drugima žele mir i dobro te da je zadatak svih nas širiti mir među ljudima, poručili su mladi izviđači te otkrili da je Savez izviđača ove godine pripremio aplikaciju koja će prikazivati sva mjesta u Hrvatskoj na koja je stiglo Betlehemsko svjetlo, a građani će putem te aplikacije moći ostavljati i svoje poruke mira.

Pročitano 202 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Župan Longin sa suradnicima je u Domu županije ugostio zadarskog nadbiskupa mons. Želimira Puljića
prosinca 22, 2021

Predbožićni sastanak župana i nadbiskupa

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu županije ugostio zadarskog nadbiskupa mons.…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA