Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Položeni vijenci uoči blagana Svih svetih

Posted On Utorak, 31 listopada 2023 13:45

U povodu obilježavanja blagdana Svih svetih i Dušnog dana te u spomen na poginule i nestale hrvatske branitelje i civilne žrtve Domovinskog rata položeni su vijenci i zapaljene svijeće pred središnji križ Gradskoga groblja u Zadru.

Vijence i  svijeće položili su izaslanstva udruga proizašlih iz Domovinskog rata, MUP-a, MORH-a, Ministarstva hrvatskih branitelja, Zadarske županije, Grada Zadra te predstavnici političkih stranaka.

Izaslanstvo Zadarske županije predvodio je župan Božidar Longin koji je istaknuo kako je blagdan Svih svetih i Dušni dan razdoblje kada se na poseban način prisjećamo dragih osoba koji više nisu s nama, ali i vrijeme kada se s posebnim pijetetom i suosjećanjem prisjećamo svih koji su dali svoje živote za Domovinu kako bismo danas mogli živjeti u slobodnoj i demokratskoj Hrvatskoj.

“Svaki put kada se približava ovo vrijeme, osjećamo posebnu emociju i sjećanje na one koji su nas napustili.  Odlazak voljene osobe je neizmjerna tuga, ali je važno da se sjetimo svih lijepih trenutaka koje smo proveli s njima. Neka nam ova prigoda bude podsjetnik da izražavamo ljubav i brigu prema svojim bližnjima dok su još s nama, jer nikada ne znamo kada će nas napustiti. Neka nam ovi dani donesu utjehu i nadu te nas podsjete na važnost ljubavi, obitelji i zajedništva”, poručio je župan Longin.

Pročitano 341 puta

Zadnje objave

studenoga 29, 2023

Program kreditiranja privatnih iznajmljivača na području Zadarske županije

Zadarska županija je prepoznala privatni smještaj u turizmu kao jedan od osnovnih…
studenoga 28, 2023

NAJAVA 15. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

15. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 5. prosinca…
studenoga 27, 2023

Primanje za Nevešćanina i Perića: Zadru uskoro domaćinstvo Europskog prvenstva u skokovima u vodu

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu Zadarske županije primio skakača u vodu…
studenoga 22, 2023

ODRŽAVANJE OBVEZNIH EDUKACIJA ZA POLJOPRIVREDNIKE U SKLOPU POLJOPRIVREDNOG SAJMA CROAGRO 2023. UZ BESPLATAN ULAZ NA SAJAM

U terminu od 30.11. do 03.12.2023. na Zagrebačkom velesajmu održat će se CROAGRO,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA