Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Prisegnuli suci porotnici Županijskog suda u Zadru

Posted On Srijeda, 18 siječnja 2017 13:13

U srijedu 18. siječnja 2017. godine u Velikoj vijećnici Doma županije održano je svečano polaganje prisege imenovanih sudaca porotnika Županijskog suda u Zadru.

Zakon o sudovima propisuje postupak imenovanja na način da suce porotnike općinskih, trgovačkih i županijskih sudova imenuje županijska skupština na prijedlog općinskog, odnosno gradskog vijeća, sindikata, udruženja poslodavaca i gospodarske komore.

Svoje prijedloge za ukupno dvadeset (20) . kandidata dostavili su: Gradsko vijeće Grada Zadra, Gradsko vijeće Grada Biograda na Moru, Općinsko vijeće Općine Zemunik Donji, Općinsko vijeće Općine Tkon, te Hrvatska gospodarska komora Županijska komora Zadar.

Županijska skupština Zadarske županije je 9. prosinca 2016. godine donijela Rješenje o imenovanju sudaca porotnika Županijskog suda u Zadru, kojim se imenuje ukupno 20. sudaca porotnika na vrijeme od 4 godine.

Oni su: IVAN PINJATELA, BJANKA PAVIN, BORIS ŠIMIĆ, IVAN VIDOVIĆ, ANTE BASIOLI, ZVONKO BULJAT, DESA PETANI, MATE KURTIN, MARIJA GADŽA, NIKOLA KNEZ, ANA ŠTAMPALIJA, ANTE BORZIĆ, MR.SC.MARIJA MIŠULIĆ, VERICA STIPČEVIĆ, SILVANA BLAGOJEVIĆ, BRANISLAV LUKAVAC, DANICA VUKOŠA, MARINKO ZRILIĆ, ZVJEZDANA RONČEVIĆ, LJUBICA MOROVIĆ.

Imenovani suci porotnici, svečano su položili prisegu, dok jedan imenovani sudac porotnik nije pristupio polaganju prisege, te će prisegu položiti naknadno.

U ime domaćina imenovane suce porotnike pozdravili su predsjednik Županijske skupštine Željko Lončar te predsjednik Županijskog suda u Zadru Boris Babić.

„Županijska skupština je prije vašeg imenovanja zatražila i dobila pozitivno mišljenje predsjednika Županijskog suda o svim predloženim kandidatima, što potkrepljuje tvrdnju kako ste upravi vi dostojni obnašanja dužnosti suca porotnika, te kako ćete svojim radom, ponašanjem i znanjem doprinijeti kvalitetnijem radu Županijskog suda u Zadru, a kao nestranačke osobe u cijelosti biti posvećeni ostvarenju cilja „nepristranog suđenja“. – rekao je predsjednik Županijske skupštine Željko Lončar i uputio iskrene čestitke povodom njihova imenovanja. , „Želim vam uspješnu suradnju s vrsnim pravosudnim stručnjacima s kojima ćete surađivati te vas pozivam da svojim radom doprinesete učinkovitom, pravednom i efikasnom pravosuđu na dobrobit svih naših građana“, naveo je Lončar.

Predsjednik Županijskog suda u Zadru Boris Babić, uputio je čestitke imenovanim sucima porotnicima, i naglasio kako njihov posao ima težinu i odgovornost, te kako su upravo oni glas javnosti, te kako će na temelju svog znanja, zalaganja i životnog iskustva doprinijeti pravednom suđenju.

Pročitano 1157 puta

Zadnje objave

listopada 21, 2020

Započela provedba projekta CUHaCHA - „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“

Tradicionalna hrana oduvijek je igrala ključnu ulogu u kreiranju kulturološkog nasljeđa.…
listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…
listopada 06, 2020

Čestitke Robertu Košti na nagradi na Festivalu Mali Marulić

Novo priznanje za Kazalište lutaka Zadar. Na 13. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA