Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Otvoren dječji vrtić u Jasenicama

Posted On Srijeda, 22 prosinca 2021 15:35

U Jasenicama je svečano otvoren dječji vrtić „Ljubičica“ kojeg će od početka  iduće godine pohađati 30 mališana iz ovog podvelebitskog kraja.

Riječ je o projektu vrijednom 11 milijuna kuna od kojih je 7 i pol milijuna kuna financirano iz mjere 7.4.1. Europskog poljoprivrednog fonda za ruralni razvoj.

U vrtić je upisano 30 djece u dvije vrtićke skupine, a jedna je prostorija osigurana i za jasličku skupinu.

„Postoji prostorija koju smo osigurali za djecu jasličke dobi, no za sada još nemamo potrebnu opremu. U idućoj godini osigurat ćemo sredstva iz proračuna za opremanje te prostorije, ali se planiramo i javiti na jednu od mjera u resornom  ministarstvu  kao bi povukli potrebna sredstva“, rekao je načelnik Općine Jasenice Stipe Vulić.

Ovaj vrtić je još jedan od 40 novoizgrađenih ili dograđenih u zadnje četiri godine na području naše županije.

„Skrb o najmlađima naš je prioritet, a demografska obnova jedan od naših temeljnih ciljeva. Zbog njegovog ostvarivanja povećali smo iznos naknade za novorođenčad, a od iduće godine uvodimo i mjeru subvencije stambenih kredita za višečlane obitelji. I Županija i jedinice lokalne samouprave poduzimaju brojne aktivnosti kojima je cilj upravo osiguravanje demografskog napretka.

Posebno me veseli da će se vrtićki objekti, kao i školske zgrade, moći financirati i kroz iduću financijsku omotnicu Europske unije i tu vidimo veliku priliku za dodatan iskorak u modernizaciji infrastrukture, a sve to kako bismo osigurali još bolje uvjete za odgoj i obrazovanje naših mladih.“, rekao je zamjenik župana Šime Vicković na svečanom otvaranju vrtića dodajući kako je  svaka kuna uložena u izgradnju i rekonstrukciju vrtića dobro  ulaganje u budućnost.

„Nadam se da će mali Jaseničani u svom novom vrtiću provesti puno sretnih i veselih trenutaka sa svojim tetama dok će njihovi roditelji moći raditi bezbrižno znajući da su im djeca u sigurnom prostoru i stručnim rukama.“, dodao je još Vicković.

Pročitano 152 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA