Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Otočki bataljun odao počast poginulima na Ražovljevoj glavici

Posted On Srijeda, 27 siječnja 2021 15:34

U sklopu obilježavanja 28. obljetnice Vojno-redarstvene operacije Maslenica, ratnih dana i svojih suboraca Dragana Gulana i Denisa Špike, stradalih na području Škabrnje, prisjetili su se članovi obitelji i pripadnici Otočkog bataljuna te 7. Domobranske pukovnije.

Na spomen-obilježju na Ražovljevoj glavici, mjestu stradanja, položeni su vijenci i upaljene svijeće, a Danijel Kotlar, zapovjednik 7. domobranske pukovnije, poručio je da njihovo herojstvo i žrtva neće nikada biti zaboravljeni.

Nazočnima se kratko obratio Joško Pulja, zapovjednik Otočkog bataljuna, te naglasio da je Otočki bataljun dao veliki obol akciji Maslenica – poginula su trojica, a ranjeno je  27 branitelja.

Denis Špika, pripadnik Otočkog bataljuna, bio je zapovjednik 2. satnije i herojski je poginuo braneći Ražovljevu glavicu, a Dragan Gulan, pripadnik 7. domobranske pukovnije, nakon akcije vodio se kao nestali. Njegovo tijelo pronađeno je tek šest godina kasnije u podnožju Ražovljeve glavice.

Počast poginulim hrvatskim braniteljima odale su obitelji poginulih te njihovi suborci, pripadnici 7. Domobranske pukovnije, Otočnog bataljuna,  predstavnici Hrvatske vojske, koordinacija Udruga  iz Domovinskog rata, gradonačelnik Grada Zadra Branko Dukić, pročelnici za obrazovanje u Gradu i Županiji  Joso Nekić i Ivan Šimunić, načelnik općine Škabrnja Nediljko Bubnjar te mnogi drugi.

Pročitano 341 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA