Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Izbori u HUOJ-u: Pozicioniranje struke u javnom sektoru

Posted On Četvrtak, 15 listopada 2020 14:41

Četiri županijske stručnjakinje za odnose s javnošću izabrane su u vodstvo Hrvatske udruge za odnose s javnošću, a cilj im je pomoći pozicionirati struku u javnom sektoru.

Erminu Duraj, Melitu Pavlek, Senku Bilać i Vlatku Vučić Marasović povezuju godine poznanstva, ali jedna ključna stvar – želja da se osvijesti važnost struke odnosa s javnošću u javnom sektoru. S povremenim profesionalnim „izletima“ u privatni sektor, sve četiri „piarovke“ uvijek su se vraćale na pozicije najbliže ljudima – građanima, medijima, svima koji utječu na život lokalne zajednice.

Epidemija koronavirusa naučila nas je „novom normalnom“, a upravo su ljudi poput Ermine, Vlatke, Senke i Melite brinuli, kao što to čine u posljednjih petnaestak godina, da na terenu sve prođe „glatko“. Rad iza zavjesa u doba koronavirusa naprasno je postao rad na pozornici. Svakodnevna komunikacija s predstavnicima medija i izlaganje opasnosti 24/7, javnosti su pokazali kako izgleda njihov posao – nimalo glamurozno, bez radnog vremena, ali obavijen predanošću i ljubavlju.

Godinama aktivne u Hrvatskoj udruzi za odnose s javnošću – jedinoj strukovnoj organizaciji koja okuplja stručnjake u odnosima s javnošću i druge komunikacijske stručnjake s ciljem unapređenja standarda struke, kandidirale su se na izborima za vodstvo Udruge.

Ermina Duraj, voditeljica Kabineta Župana – Službe za odnose s javnošću i protokol u Primorsko-goranskoj županiji, izabrana je za članicu Nadzornog odbora HUOJ-a. Petnaest godina rada u struci, organizacija niza manifestacija i protokola od regionalnog, državnog i međunarodnog značenja, komunikacijske kampanje, među kojima je i ona Festivala nezavisnih kazališta u Opatiji za koju je nagrađena Grand PRixom HUOJ-a, samo su neke crtice iz Ermininog profesionalnog života. Uz to, autorica je i prvog priručnika o odnosima s medijima u lokalnoj i regionalnog samoupravi u Hrvatskoj. Za predani rad u odnosima s javnošću i povezanim disciplinama nagrađena je i priznanjem PRO PR Awards. „Želja mi je aktivno i proaktivno, nacionalno, regionalno i lokalno raditi na promociji struke s kolegicama i kolegama, a sve s ciljem još boljeg pozicioniranja struke i jačanja njezinog rejtinga u svijesti građana, ali i svih i svega kojima i gdje odnosi s javnošću trebaju“, rekla je Ermina o motivima kandidature u Nadzorni odbor.

Dvjestotinjak kilometara zračne udaljenosti od Rijeke u smjeru sjeveroistoka – u Koprivnici, također prije petnaestak godina, svoju karijeru u odnosima s javnošću počinje graditi Melita Pavlek. Trenutno zaposlena na mjestu voditeljice Ureda Hrvatske zajednice županija, Melita je izabrana za članicu Upravnog odbora HUOJ-a. Iskustvo u odnosima s javnošću na lokalnoj razini stekla je u Koprivničko-križevačkoj županiji i Obrtničkoj školi Koprivnica, a sada joj je, kao voditeljici Ureda Zajednice, zadaća koordiniranje interesa svih jedinica područne samouprave prema nacionalnoj vlasti, ali i međunarodnim asocijacijama. Melita je autorica priručnika o komuniciranju u javnoj upravi, a i savjetnica za komuniciranje i NLP Leadership coach.

Upitana o motivima kandidature u Upravni odbor HOUJ-a, kaže: „Motiviralo me vjerovanje da promjenu čine ljudi koji su otvoreni za suradnju i želja da se više aktiviram u jačanju prepoznatljivosti struke“.

Za jednakomjerno poticanje unaprjeđenja rada struke zadužene su podružnice Hrvatske udruge za odnose s javnošću. Za predsjednicu Primorsko-goranske podružnice izabrana je Ermina Duraj, a za predsjednicu Dalmatinske podružnice Vlatka Vučić Marasović, obje Sveučilišne specijalistice za odnose s javnošću. Vlatka - Zadranka s paškim srcem, uvijek je nasmijana i javnosti otprije poznata po svom glasu zaduženom za protokolarna događanja mnogobrojnih visokih dužnosnika. Njezina, Zadarska županija u kojoj je zaposlena i vodi Odsjek za odnose s javnošću u proteklih 12 godina, u jednom je razdoblju epidemije prolazila kroz izrazito teške trenutke , a Vlatka je bila na prvoj crti. Radila je na terenu, radila je iz samoizolacije, a u intervjuu za Večernji list izjavila: „Kad nešto voliš, nemaš straha. Volim posao glasnogovornice, isto kao što i vi volite svoj, i znam da ni vi ne razmišljate o strahu kad svaki dan dolazite raditi. Mi moramo, a ostali neka ostanu doma da sa što manje posljedica ovo prođemo“.

Za tajnicu Dalmatinske podružnice izabrana je Senka Bilać. Pročelnica ureda Župana Šibensko-kninske županije u javnom je sektoru dvadesetak godina, a prvi pogled na ovu samozatajnu ženu neće vam otkriti da je to žena zadužena za – sve. Dotaknut ćemo se samo strukovnog dijela pa istaknuti neke crtice iz profesionalnog života: Senka je organizatorica brojnih tribina, okruglih stolova., radionica, predavačica Škole protokola i voditeljica Radne skupine za odnose s javnošću Hrvatske zajednice županija koja okuplja sve stručnjake za odnose s javnošću regionalne samouprave. „Vjerujem da napokon došlo vrijeme kada se valorizira vrijednost naše struke i ponosna sam što mogu biti dio toga. Uspjeh, prije svega, leži u međusobnoj suradnji, uvažavanju i poticanju i sretna sam što mogu reći da upravo to dijelim sa svojim kolegama. Odnosi s javnošću više nisu luksuz privatnog sektora, oni su potreba i kanal dvosmjerne komunikacije, zato o njima treba progresivno razmišljati.“

Mario Aunedi Medek novi je predsjednik Hrvatske udruge za odnose s javnošću, a na mjesto zamjenice predsjednika HUOJ-a izabrana je Marina Bolanča, direktorica agencije Abeceda komunikacije. Udrugom uz njih upravljati i članice Upravnog odbora Andrea Čović Vidović, Željka Martinović i Melita Pavlek. Izbori su održani i za Nadzorni odbor čiji su novi članovi Marina Čulić Fischer, Ermina Duraj, Mario Petrović, Martina Pintarić i Ivana Tavra, kao i za Sud časti u kojem će djelovati Ljudmila Bratko Gašpić, Sanda Kuhtić Nalis, Katarina Leko, Alemka Lisinski i Zdeslav Milas. Novo vodstvo dobila je i Dalmatinska podružnica udruge koju će voditi Vlatka Vučić Marasović u suradnji sa Senkom Bilać na funkciji tajnice: Nova predsjednica Primorsko-istarske podružnice postala je Ermina Duraj dok je tajnica podružnice Danijela Bradamante.

Fotografije: sibenski.slobodnadalmacija.hr/sibenik, epodravina.hr. ciht.com.hr

Pročitano 437 puta

Zadnje objave

listopada 21, 2020

Započela provedba projekta CUHaCHA - „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“

Tradicionalna hrana oduvijek je igrala ključnu ulogu u kreiranju kulturološkog nasljeđa.…
listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…
listopada 06, 2020

Čestitke Robertu Košti na nagradi na Festivalu Mali Marulić

Novo priznanje za Kazalište lutaka Zadar. Na 13. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA