Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadru održana peta međunarodna konferencija sudaca

Posted On Ponedjeljak, 30 rujna 2019 11:50

U svečanoj dvorani Sveučilišta u Zadru održana je 5. Međunarodna konferencija sudaca. Skup se petu godinu zaredom održava uz potporu Udruge hrvatskih sudaca, Ministarstva pravosuđa, CEELI Instituta Prag, Zadarske Županije i Grada Zadra. Pravosudni djelatnici tradicionalno su raspravljali o nizu aktualnih tema poput slobode izražavanja, i zaštite sudaca od klevete.

Sudionike konferencije, između ostalih, pozdravio je župan Božidar Longin istaknuvši da ga posebno veseli činjenica da održavanje ove značajne međunarodne konferencije baš na našem području već polako postaje tradicijom.

„U relativno mladim demokracijama kakva je i naša, uloga sudaca iznimno je važna. Kroz promicanje i dosljedno poštivanje ustavnosti i zakonitosti, kao vrhunskih pravnih i etičkih vrednota društva, vaš doprinos jačanju Republike Hrvatske kao pravne države je nemjerljiv. Stvarna vladavina prava, neovisnost i nepristranost ukupnog pravosudnog sustava za svaku stabilnu državu od neprocjenjivog je značaja“, poručio je Longin.

Pročitano 143 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2019

Župan Longin u obilasku 500 milijuna kuna vrijednih projekata

Župan Božidar Longin, u pratnji suradnika, u nepuna je 24 sata organizirao obilazak većeg…
listopada 15, 2019

Svečano otvoren novi vrtić u Kukljici

U Kukljici su u ponedjeljak, 14. listopada svečano otvorene nove prostorije Dječjeg…
listopada 14, 2019

Za projekte u Zadarskoj županiji potpisani ugovori vrijedni 11 milijuna kuna

Ministar regionalnoga razvoja i fondova Europske unije Marko Pavić potpisao je u…
listopada 11, 2019

Najava predavanja o biodinamičkoj poljoprivredi

U utorak, 15. listopada 2019. godine u 17 sati u multimedijalnoj dvorani Gradske…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA