Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održana posljednja sjednica Županijske skupštine u ovoj godini

Posted On Ponedjeljak, 10 prosinca 2018 15:46

Na Skupštini održanoj u ponedjeljak, 10. prosinca 2018. godine  usvojen je Godišnji program rada upravnih tijela Zadarske županije za 2019. godinu. Županija kao jedinica područne samouprave u svom samoupravnom djelokrugu rada obavlja poslove od područnoga (regionalnog) značaja, a osobito poslove koji se odnose na obrazovanje, zdravstvo, prostorno planiranje, gospodarski razvoj, promet i prometnu infrastrukturu, održavanje javnih cesta, planiranje i razvoj mreže obrazovnih, zdravstvenih, socijalnih i kulturnih ustanova, izdavanje građevinskih i lokacijskih dozvola, drugih akata vezanih uz gradnju te provedbu dokumenta prostornog uređenja i gradnje te provedbu dokumenta prostornog uređenja za područje županije izvan područja velikoga grada kao i ostale poslove sukladno posebnim zakonima.

Vijećnici su dali suglasnost na Izmjene i dopune Financijskog plana Županijske uprave za ceste Zadarske županije za 2018. godinu i  Financijski plan Županijske uprave za ceste Zadarske županije za 2019. godinu i projekcije za 2020. i 2021. godinu.

Usvojeni su  programi javnih potreba u prosvjeti, sportu, kulturi i tehničkoj kulturi za 2019. godinu. Za sljedeću godinu školama se planira 128,8 milijuna kuna. Veliki dio odnosi se na standardne programe na koje županija nema utjecaja, a od nestandardnih najveća stavka je za sufinanciranje prijevoza srednjoškolaca, na što Županija troši nešto preko 4 milijuna kuna.

Za financiranje javnih potreba u sportu izdvojit će se  2,3 milijuna kuna, koji će se raspodijeliti prema programu kojeg je sa  Športskom zajednicom Zadarske županije napravila Zadarska županija.

Za kulturu će se ove godine izdvojiti 9,7 milijuna kuna iz proračuna , a najviše sredstava namijenjeno je   dvjema ustanovama kojima je Zadarska županija osnivač - Kazalištu lutaka Zadar (4,7 milijuna kuna) i Narodnom muzeju Zadar (3,9 milijuna kuna).

Donesen je i Plan davanja koncesija na pomorskom dobru na području Zadarske županije za 2019. godinu. Tijekom 2019. godine planira se provesti postupak davanja koncesija za 14 koncesija na pomorskom dobu u svrhu gospodarskog korištenja pomorskog dobra, a ostvarenjem Plana davanja koncesija na pomorskom dobru za 2019. godinu prihodi od  stalnog dijela naknade za koncesiju iznosili bi 686.600,00 kn, od čega je 1/3 prihod Proračuna Zadarske županije.

Prihvaćeno je  programsko i financijsko izvješće Kazališta lutaka Zadar za razdoblje siječanj – lipanj 2018. godine. Kazalište lutaka Zadar  u tom je razdoblju  ostvarilo  ukupno prihode u iznosu od 3.352.042,12 kuna od čega 2.727.345,27 kuna odnosno 81% iz proračuna Zadarske županije. Vlastitih prihoda ostvareno je 94.267,02 kuna, pomoći od proračuna koji im nije nadležan u iznosu od 148.696,82 kuna i prihoda od posebne namjene u iznosu od 261.439,00 kuna te prihoda od donacija u iznosu od 20.000,00 kn.

Vijećnici Županijske skupštine dali su  suglasnost Zavodu za hitnu medicinu Zadarske županije za raspolaganje imovinom za gradnju zgrade Ispostave Zavoda u Ninu te suglasnost Općoj bolnici Zadar za raspolaganje imovinom za rušenje postojeće zgrade i izgradnju Odjela za pulmologiju, onkologiju, infektologiju i dermatologiju, te adaptaciju dnevne bolnice Službe za kirurgiju Opće bolnice Zadar .

Pročitano 642 puta

Zadnje objave

kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 22, 2021

Krajem lipnja više od 60 tisuća zaposlenih u Zadarskoj županiji

Zadarska županija i na koncu šestog mjeseca 2021. godine bilježi značajno povećanje broja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA