Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Usvojen proračun Zadarske županije za 2019. godinu

Posted On Ponedjeljak, 10 prosinca 2018 15:26

Vijećnici Županijske skupštine usvojili su većinom glasova i uz nekoliko usvojenih amandmana  proračun Zadarske županije za 2019. godinu u visini od milijarde i 18 milijuna kuna, čime je prvi put probijena ova okrugla brojka. Od ukupno planiranih prihoda i primitaka (bez vlastitih izvora), 709,0 mil. kuna ili 69% odnosi se na proračunske korisnike Zadarske županije: ustanove u zdravstvu – 642,7 mil. kuna (7 korisnika), srednje škole – 32,6 mil. kuna (20 korisnika), osnovne škole – 6,6 mil. kuna (27 korisnika), i ostale korisnike Sustava riznice – 27,1 mil. kuna (AGRRA, Inovacija, Natura Jadera, Zavod za prostorno uređenje, Zadra Nova, Narodni muzej i Kazalište lutaka).

Prihodi Zadarske županije  iznose 306,7 mil. kuna ili 31% od čega izvorni prihodi Zadarske županije iznose 115,4 mil. kuna, a odnose se na: prihode od poreza na dohodak (17%) – 65,0 mil. kuna, prihode od dod. udjela poreza na dohodak za decent. funkcije (5%) – 14,0 mil. kuna, ostali porezni prihodi – 9,0 mil. kuna, prihode od imovine – 13,4 mil. kuna, prihode od administrativnih pristojbi – 7,4 mil. kuna, refundacije po projektima – 6,5 mil. kuna i ostale prihode – 0,1 mil. kuna. Od prodaje imovine planira se dobiti 31,5 milijun kuna, a radi se o namjenskim sredstvima koja će se dobiti prodajom zgrade HZZO-a na Kolovarama, koja će se utrošiti za opremanje prostora u Poliklinici.

Projekcije za 2020. i 2021. su nešto manje i spuštene su ispod milijarde.

„Nastojali smo napraviti razvojni proračun, a 70 posto proračuna su zadana sredstva. Ove godine morat ćemo ući u kratkoročno zaduženje s obzirom na EU projekte koje imamo, ali to će biti zaduženje dok nam se ne vrate sredstva u proračun. Bitno je da se proračun puni kroz godinu, da raste, da imamo više sredstava od poreza na dohodak  te rekordan broj zaposlenih. Zadarska županija je napredovala na ljestvici uspješnosti za 7 stepenica.“- zadovoljno je istaknuo župan Božidar Longin.

Vijećnici su usvojili i Razvojne  projekte Zadarske županije za 2019. godinu. Razvojni projekti Zadarske županije planirani u proračunu za 2019. godinu, a čije pojedinačne vrijednosti prelaze milijun kuna:

 1. Centar novih tehnologija (CeNT) – specijalizirani poduzetnički inkubator (Zadarska županija),
 2. SPARC – Cerovačke špilje (Zadarska županija),
 3. HERCULTOUR – HERa trademark, CULtural TOURism routes and visitor centres strengthening (Zadarska županija),
 4. Kulturna baština (Zadarska županija),
 5. Inkluzija korak bliže društvu bez prepreka 2017.-2021. (Zadarska županija),
 6. Pomoćnici u nastavi (Zadarska županija),
 7. Sustav javnog navodnjavanja Baštica II faza – podsustav Smilčić (Zadarska županija),
 8. Sustav javnog navodnjavanja Lišansko polje – područje Žažvić (Zadarska županija),
 9. PESCAR (Zadarska županija),
 10. Projekt proširenja i produbljenja plovnog kanala „Privlački gaz“ (Zadarska županija),
 11. Energetska obnova zgrade u Perivoju Vladimira Nazora (Zadarska županija),
 12. Energetska obnova zgrade OŠ Nikole Tesle Gračac (Zadarska županija),
 13. Energetska obnova zgrade OŠ Vladimira Nazora Škabrnja (OŠ Vladimira Nazora Škabrnja),
 14. IRENE (Zadra Nova),
 15. PEPSEA – Zaštita zatvorenih dijelova Jadrana od onečišćenja (Zadra Nova),
 16. SOS - „Surađuj i ostvari sebe“ (Zadra Nova),
 17. Centar kreativne industrije - specijalizirani poduzetnički inkubator (Inovacija),
 18. Zajedno jači – Razvoj proizvoda i internacionalizacija - STRONGER (Inovacija).

Pročitano 936 puta

Zadnje objave

studenoga 12, 2020

7,9 milijuna kuna za regulaciju vodotoka Ričina u Zadru

U Maloj vijećnici Grada Zadra potpisan je 7,9 milijuna kuna vrijedan ugovor za projekt…
listopada 21, 2020

Započela provedba projekta CUHaCHA - „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“

Tradicionalna hrana oduvijek je igrala ključnu ulogu u kreiranju kulturološkog nasljeđa.…
listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA