Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Sjajan teniski vikend u Zadru: Hrvatska u finalu Davisova kupa

Posted On Ponedjeljak, 17 rujna 2018 11:16

 

Hrvatska teniska reprezentacija izborila je plasman u finale Davisova kupa. Treći, odlučujući bod Hrvatskoj je donio Borna Ćorić svladavši 3-2 u setovima (6:7, 6:1, 6:7, 6:1, 6:3) američkog predstavnika Francesa Tiafoea. Trodnevni teniski program u Zadru obilovao je zanimljivim teniskim dvobojima koji su kulminirali odlučujućim, maratonskim ogledom Ćorića i Tiafoea.

„Ovo je bio moj meč života. Sigurno će mi obilježiti karijeru, prvenstveno zbog fantastične atmosfere u kojoj sam uživao. Ne bih pobijedio bez ove publike. Bilo je teško nakon izgubljenog trećeg seta. Moje srce je moglo sve to izdržati, no glava ne. Publika me uspjela podići, bez nje bih sigurno izgubio u četiri seta. Na sreću, vratio sam se i pobijedio. Svaka čast Francesu, koji je odigrao jako dobar meč. Potvrdio je da je jedan od najboljih defenzivnih igrača na Touru, posebno na zemlji“, poručio je nakon pobjede Borna Ćorić.

Ozračje u Zadru bilo je uistinu odlično, a sva tri dana hrvatsku reprezentaciju bodrio je župan Zadarske županije Božidar Longin sa suradnicima. Na tribinama zadarskog Višnjika tijekom trodnevnog programa bili su brojni uglednici – predsjednica RH Kolinda Grabar Kitarović i predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković sa suradnicima, ministri Goran Marić i Dražen Bošnjaković, državna tajnica za sport Janica Kostelić, veleposlanik SAD-a u RH Robert Kohorst, predsjednik HOO-a Zlatko Mateša, izbornik hrvatske nogometne reprezentacije Zlatko Dalić…

Hrvatska će, tako, u studenome pokušati osvojiti svoj drugi naslov u Davisovu kupu nakon 2005. godine. Igrači izbornika Željka Krajana od 23. do 25. studenog gostovat će u Francuskoj.

 

 

Pročitano 864 puta

Zadnje objave

listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…
listopada 06, 2020

Čestitke Robertu Košti na nagradi na Festivalu Mali Marulić

Novo priznanje za Kazalište lutaka Zadar. Na 13. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali…
Braća Fantela
listopada 05, 2020

Župan čestitao braći Fantela na europskoj bronci

Trofejni zadarski jedriličari, braća Šime i Mihovil Fantela vrlo izazovnu 2020. godinu…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA