Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Svi projekti plod su sinergije općine, županije i države

Posted On Petak, 11 kolovoza 2023 18:11

U kino dvorani u Sv. Filipu i Jakovu održana je svečana sjednica Općinskog vijeća povodom Dana općine i blagdananjezinog nebeskog zaštitnika sv. Roka. Proslavi su nazočili ministar regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić, državni tajnici Marija Pletikosa i Josip Bilaver, saborski zastupnici Nikolina Baradić i Rade Šimičevićžupan Božidar Longin, zamjenik župana Šime Vicković te brojni drugi uzvanici i mještani. 

U uvodnim obraćanjima predsjednik Općinskog vijeća Igor Pedisić i općinski načelnik Zoran Pelicarić osvrnuli su se na brojne projekte koji se trenutno provode na području općine, njih čak 61 ukupne vrijednosti 53 milijuna eura. 

„Svi ti projekti plod su zajedništva i sinergije općine, županije i države“, poručio je Pelicarić.

Ministar Erlić pohvalio je Općinu sv. Filip i Jakov na odličnom korištenju svih dostupnih sredstava iz europskih i nacionalnih fondova, dok je župan Božidar Longin poručio damu dolazak u Sv. Filip i Jakov pričinjava zadovoljstvo, jer je riječ o vrlo aktivnoj općini te suradnja s njom uvijek rezultira ostvarenjem kvalitetnih projekata.

Najsvečaniji dio svečane sjednice bilo je uručenje općinskih priznanja koja su za 2023. godinu zaslužili: 

MARIJA ČIRJAK – za izuzetan doprinos u odgoju predškolske djece u Dječjem vrtiću „CVIT“ već 43 godine; ZVONIMIR SUTLOVIĆ – zbog glumačkih i pjesničkih vrlina iznimno je pridonio uspjehu Teatru Kuntrata iz Svetog Filipa i Jakova; MIRTA JURAN - zbog glumačkih i pjesničkih vrlina iznimno je pridonijela uspjehu Teatru Kuntrata iz Svetog Filipa i Jakova; ARON MIKAS - za izniman doprinos u promicanju kulture volonterskim radom u kinu; LUCIJA MIKAS - za izniman doprinos u promicanju kulture provođenjem programa i projekata za širu javnost; FJAKA FILM FESTIVAL – jedini horor film festival u Hrvatskoj; FIJUZIKA – glazbeni program koji treću godinu promiče glazbenu kulturu; TINTINELIĆI – dječji kino klub aktivan od 2020. godine; KINO KLUB AMATERI – klub djece koji broji tridesetak članova; FILIPJANSKO PRVENSTVO BALINJERA – dugogodišnja tradicija koju provode mještani Sveog Filipa i Jakova; NIKO BALUNOVIĆ – za izniman uspjeh postignut na informatičkim natjecanjima; EVA ERSTIĆ – za izniman uspjeh na natjecanju „Sigurno u prometu“; MATEA PIROVIĆ – za prvo mjesto u mentalnom računanju na Državnom natjecanju u mentalnoj artimetici „Malac Genijalac“ te učenici CVITA BARIČIĆ, MAJA PEDISIĆ, ANTE GALEŠIĆ, DOROTEA DRAGIĆ, JAKOV VODOPIJA, JAKOV BATUR, NENSI FANTINA, LARA COLIĆ, GABRIELA COLIĆ i CVITA GALEŠIĆ, svi za odličan uspjeh tijekom osnovnoškolskog obrazovanja.

Pročitano 257 puta

Zadnje objave

rujna 15, 2023

NAJAVA 14. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

14. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. rujna…
rujna 15, 2023

JAVNI POZIV za dodjelu potpora za poticanje IT poduzetništva na području Zadarske županije

Zadarska županija kao provoditelj Programa poticanja IT poduzetništva na području…
rujna 04, 2023

Povratak u školske klupe: Župan sa suradnicima posjetio škole u Obrovcu

Prvog dana nove školske godine župan Božidar Longin u pratnji zamjenika Šime Vickovića,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA