Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Obilježena 50. obljetnica Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog jezika

Posted On Ponedjeljak, 13 ožujka 2017 09:40

Povodom 50. obljetnice Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika Zadarska je županija za učenike osnovnih i srednjih škola kojima je osnivač organizirala predavanja i radionice o standardnom hrvatskom jeziku i narječjima, a u suradnji s Institutom za hrvatski jezik i jezikoslovlje.
U ponedjeljak, 13. ožujka 2017. godine, u Maloj dvorani Kazališta lutaka Zadar učenicima i njihovim profesoricama i profesorima o standardnom hrvatskom jeziku govorile su voditeljica Odjela za hrvatski standardni jezik dr. sc. Milica Mihaljević i znanstvena savjetnica u Odjelu za Hrvatski standardni jezik dr. sc. Lana Hudeček, dok su ih za dijalektologiju i bogatstvo hrvatskih narječja zanimljivim predavanjem, te još zanimljivijim zvučnim primjerima pojedinih mjesnih govora, zainteresirali  voditeljica Odjela za dijalektologiju dr. sc. Ivana Kurtović Budja i sam ravnatelj Instituta dr. sc. Željko Jozić. Učenici su pogađali iz kojeg područja Hrvatske dolaze pojedini govornici, iz kojih jezika smo posudili određene pojmove te pokušavali prepoznati značenje pojedinih zanimljivih riječi iz mjesnih govora.

Pročitano 1553 puta

Zadnje objave

rujna 25, 2023

Kulturno vijeće Zadarske županije je donijelo Kriterije za ocjenu kvalitete prijedloga programa javnih potreba u kulturu Zadarske županije

Na svojoj 10. sjednici održanoj 25. rujna 2023. Kulturno vijeće Zadarske županije je…
rujna 15, 2023

NAJAVA 14. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

14. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. rujna…
rujna 15, 2023

JAVNI POZIV za dodjelu potpora za poticanje IT poduzetništva na području Zadarske županije

Zadarska županija kao provoditelj Programa poticanja IT poduzetništva na području…
rujna 04, 2023

Povratak u školske klupe: Župan sa suradnicima posjetio škole u Obrovcu

Prvog dana nove školske godine župan Božidar Longin u pratnji zamjenika Šime Vickovića,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA