Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Obilježena 50. obljetnica Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog jezika

Posted On Ponedjeljak, 13 ožujka 2017 09:40

Povodom 50. obljetnice Deklaracije o nazivu i položaju hrvatskog književnog jezika Zadarska je županija za učenike osnovnih i srednjih škola kojima je osnivač organizirala predavanja i radionice o standardnom hrvatskom jeziku i narječjima, a u suradnji s Institutom za hrvatski jezik i jezikoslovlje.
U ponedjeljak, 13. ožujka 2017. godine, u Maloj dvorani Kazališta lutaka Zadar učenicima i njihovim profesoricama i profesorima o standardnom hrvatskom jeziku govorile su voditeljica Odjela za hrvatski standardni jezik dr. sc. Milica Mihaljević i znanstvena savjetnica u Odjelu za Hrvatski standardni jezik dr. sc. Lana Hudeček, dok su ih za dijalektologiju i bogatstvo hrvatskih narječja zanimljivim predavanjem, te još zanimljivijim zvučnim primjerima pojedinih mjesnih govora, zainteresirali  voditeljica Odjela za dijalektologiju dr. sc. Ivana Kurtović Budja i sam ravnatelj Instituta dr. sc. Željko Jozić. Učenici su pogađali iz kojeg područja Hrvatske dolaze pojedini govornici, iz kojih jezika smo posudili određene pojmove te pokušavali prepoznati značenje pojedinih zanimljivih riječi iz mjesnih govora.

Pročitano 1708 puta

Zadnje objave

svibnja 16, 2024

NAJAVA 17. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

17. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 23. svibnja 2024.…
svibnja 15, 2024

Posjet šefa delegacije vlade Katalonije Zadarskoj županiji

U radnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je Eric Hauck, šef delegacije Vlade…
svibnja 10, 2024

Veleposlanica Rayes u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji: Hrvatska je dokazani partner SAD-a

U nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravila je nova veleposlanica Sjedinjenih…
svibnja 09, 2024

Župan i Kolega u obilasku: Radovi na hospiciju u Babindubu napreduju predviđenom dinamikom

Župan Božidar Longin u pratnji županijskog pročelnika za zdravstvo Marka Kolege obišao je…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA