Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Osigurajmo obrok i u školskoj godini 2022./2023.

Posted On Utorak, 13 rujna 2022 11:43

Zadarska županija i ove je godine kroz projekt “Osigurajmo obrok kroz nastavnu godinu 2022./2023." osigurala obroke za 353 učenika slabijeg imovinskog stanja. Veći dio učenika dobivat će jedan obrok dnevno, a u nekim školama učenici će dobivati 3 obroka dnevno. Nositelj projekta „Osigurajmo obrok i u školskoj godini 2022./2023“ je Zadarska županija, a partneri su OŠ “Vladimir Nazor” Neviđane, OŠ Zemunik, OŠ Privlaka, OŠ Sveti Filip i Jakov, OŠ “Jurja Barakovića” Ražanac i OŠ Starigrad.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 380.937,64 kuna, a kroz njega će biti financirano 66. 325 školskih obroka.

Sukladno potrebama učenika i tehničkim mogućnostima, svaka je škola zasebno odlučivala o sudjelovanju u projektu za što su donijeli i pripadajuće Odluke.

Obavezan kriteriji za sudjelovanje u projektu bila su djeca iz obitelji koje su korisnici prava na doplatak za djecu, ali I djeca iz višečlanih obitelji (obitelj s troje i više djece), djeca iz jednoroditeljskih obitelji, djeca iz obitelji u riziku od siromaštva, koja se po osobnoj procjeni djelatnika škole ili centra za socijalnu skrb nalaze u nepovoljnim osobnim, socijalnim i materijalnim okolnostima, a razlog nije činjenica da su iz višečlane ili jednoroditeljske obitelji te djeca državljani Ukrajine kojima je priznata privremena zaštita

U svim partnerskim školama obroci koji će se posluživati ciljanoj skupini neće se razlikovati od obroka koji se poslužuju djeci čiji se obroci financiraju iz drugih izvora, čime će se smanjiti rizik stigmatizacije djece koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva. S podjelom obroka dnevno financiranog sredstvima projekta započelo se početkom nove školske godine odnosno 5. rujna 2022. godine.

Najviše obroka u školskoj godini 2022./2023. podijelit će se u Osnovnoj školi Zemunik.

Pročitano 220 puta

Zadnje objave

listopada 01, 2022

Zadarska županija odobrila sredstva za sufinanciranje izgradnje sunčanih elektrana za proizvodnju električne energije u kućanstvima

Na Javni poziv za sufinanciranje mjera energetske obnove obiteljskih kuća na području…
Javna priznanja za 2022. godinu
rujna 29, 2022

Dan Općine Preko: Ugljanci dobili novouređeni društveni dom

Otvorenjem novoobnovljenog Društvenog doma, svečanom sjednicom Općinskog vijeća i…
Župan Božidar Longin u Domu županije upriličio je primanje za zadarske sportaše, jedriličare Šimu i Mihovila Fantelu te hrvača Roka Striku
rujna 28, 2022

Primanje za brončane sportaše – braću Fantela i Roka Striku

Župan Božidar Longin u Domu županije upriličio je primanje za zadarske sportaše koji su…
rujna 27, 2022

Zadarska županija dodijelila 500 tisuća kuna potpora mikro poduzetnicima

Nakon provedenog javnog poziva, ukupno su 33 mikro poduzetnika s područja Zadarske…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA