Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Osigurajmo obrok i u školskoj godini 2022./2023.

Posted On Utorak, 13 rujna 2022 11:43

Zadarska županija i ove je godine kroz projekt “Osigurajmo obrok kroz nastavnu godinu 2022./2023." osigurala obroke za 353 učenika slabijeg imovinskog stanja. Veći dio učenika dobivat će jedan obrok dnevno, a u nekim školama učenici će dobivati 3 obroka dnevno. Nositelj projekta „Osigurajmo obrok i u školskoj godini 2022./2023“ je Zadarska županija, a partneri su OŠ “Vladimir Nazor” Neviđane, OŠ Zemunik, OŠ Privlaka, OŠ Sveti Filip i Jakov, OŠ “Jurja Barakovića” Ražanac i OŠ Starigrad.

Ukupna vrijednost projekta iznosi 380.937,64 kuna, a kroz njega će biti financirano 66. 325 školskih obroka.

Sukladno potrebama učenika i tehničkim mogućnostima, svaka je škola zasebno odlučivala o sudjelovanju u projektu za što su donijeli i pripadajuće Odluke.

Obavezan kriteriji za sudjelovanje u projektu bila su djeca iz obitelji koje su korisnici prava na doplatak za djecu, ali I djeca iz višečlanih obitelji (obitelj s troje i više djece), djeca iz jednoroditeljskih obitelji, djeca iz obitelji u riziku od siromaštva, koja se po osobnoj procjeni djelatnika škole ili centra za socijalnu skrb nalaze u nepovoljnim osobnim, socijalnim i materijalnim okolnostima, a razlog nije činjenica da su iz višečlane ili jednoroditeljske obitelji te djeca državljani Ukrajine kojima je priznata privremena zaštita

U svim partnerskim školama obroci koji će se posluživati ciljanoj skupini neće se razlikovati od obroka koji se poslužuju djeci čiji se obroci financiraju iz drugih izvora, čime će se smanjiti rizik stigmatizacije djece koja žive u siromaštvu ili su u riziku od siromaštva. S podjelom obroka dnevno financiranog sredstvima projekta započelo se početkom nove školske godine odnosno 5. rujna 2022. godine.

Najviše obroka u školskoj godini 2022./2023. podijelit će se u Osnovnoj školi Zemunik.

Pročitano 652 puta

Zadnje objave

rujna 25, 2023

Kulturno vijeće Zadarske županije je donijelo Kriterije za ocjenu kvalitete prijedloga programa javnih potreba u kulturu Zadarske županije

Na svojoj 10. sjednici održanoj 25. rujna 2023. Kulturno vijeće Zadarske županije je…
rujna 15, 2023

NAJAVA 14. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

14. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. rujna…
rujna 15, 2023

JAVNI POZIV za dodjelu potpora za poticanje IT poduzetništva na području Zadarske županije

Zadarska županija kao provoditelj Programa poticanja IT poduzetništva na području…
rujna 04, 2023

Povratak u školske klupe: Župan sa suradnicima posjetio škole u Obrovcu

Prvog dana nove školske godine župan Božidar Longin u pratnji zamjenika Šime Vickovića,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA