Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadru završna utrka svjetskog kupa u Moto Surfu

Posted On Subota, 02 listopada 2021 10:50

Zadar je od 1. do 3. listopada domaćin posljednje utrke svjetskog kupa u Moto Surfu, punog naziva UIM World Cup Moto Surf. Nakon utrka u Češkoj, Belgiji, Rusiji i Kolumbiji, prvenstvo se vraća u Europu, gdje sezona završava utrkom u Zadru. Ovo je, inače, prvi put da je jedan hrvatski grad domaćin ove adrenalinske sportske senzacije.

Više od 70 vozača iz 13 država Europe, Amerike i Azije natjecat će se od 1. do 3. listopada u sedam kategorija - Men Open, Men Stock, Women, Juniors, Rookies, Electric Challenge, E-Foil Masters i to na moru ispred zadarske plaže Borik.

Sezona 2021. jedinstvena je za cijeli sport s obzirom da je prva u povijesti ovog sporta u kojoj se mladi vozači u kategoriji Rookie i Junior bore za naslov svjetskog prvaka te je ujedno i prva sezona Electric Challengea - prve kategorije s potpuno električnim pogonom u povijesti glisiranja, stoji u najavi natjecanja na službenoj stranici: https://motosurfworldcup.com/uim-motosurf-worldcup-ready-for-the-season-finals/.

Kako je izumitelj električne surf daske iz grada Brna, Južnomoravska regija koja ima potpisanu povelju o suradnji sa Zadarskom županijom, uključila se u organizaciju spomenutog natjecanja pa u Zadru ovih dana boravi izaslanstvo regije predvođeno zamjenikom župana Františekom Luklom.

Pročitano 90 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA