Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Županovo pismo učenicima na početku nove školske godine

Posted On Nedjelja, 05 rujna 2021 15:09

Povodom početka nove školske godine, župan Božidar Longin uputio je tradicionalno pismo učenicima.

„Drage učenice i učenici,

na početku smo još jedne školske godine.

Prošle dvije bile su vrlo teške i za vas, i za vaše učitelje, i za vaše roditelje. Prvi put svijet se našao u situaciji da je jednostavno morao stati. Pred svima nama pojavio se izazov kako dalje živjeti. Svima je bilo teško, osobito onima koji rade u zdravstvenom sustavu, no čini mi se da je baš vama, djeci i mladima, vjerojatno bilo najteže. Vi se imate potrebu družiti sa svojim vršnjacima, u fazi ste kad vam prijatelji znače najviše na svijetu, a bili ste prisiljeni veliki dio vremena viđati ih samo preko ekrana.

Online škola donekle je uspjela održati kontinuitet vašeg školovanja, no siguran sam da ćete se ipak složiti kako je samo nastava uživo, u učionici, ona prava i najbolja nastava.

Baš stoga jako sam sretan što su epidemiološke mjere dopustile da se ove školske godine vratite u svoje učionice, gledate i slušate svoje učitelje i profesore uživo, družite se sa svojim kolegama i prijateljima i u punom smislu živite ono od kolijevke do groba najljepše đačko doba. Znam, sada mi ne vjerujete i mislite u sebi kako su najbolji dio školovanja ipak školski praznici, no kada odrastete, shvatit ćete koliko je istine u toj staroj narodnoj izreci. 

Zato vas pozivam da budete mudri i iskoristite vrijeme školovanja na najbolji mogući način. Poslušajte svoje učitelje i profesore, istražujte, propitkujte ih, uvijek tražite više, ne ustručavajte se biti znatiželjni.

2021. godina proglašena je godinom čitanja u Hrvatskoj stoga što više čitajte jer čitanje, osim što vam donosi informacije, potiče maštu i bogati vaš rječnik, uči vas gramatici i pravopisu i otvara vam mnoge nove svjetove.

Zadaća nas odraslih jest uložiti što više u vaše obrazovanje, jer to je ulog u budućnost, a vaša je zadaća biti prije svega biti pošteni, odgovorni i marljivi pojedinci koji će usvojiti što više znanja i vještina, ali i prave moralne vrijednosti, i s takvom prtljagom nastaviti svoj put u svijet odraslih.

Svima vama, osobito prvašićima koji prvi put ulaze u školske klupe, ali i svim vašim učiteljima i profesorima želim uspješnu, zabavnu i veseljem ispunjenu školsku godinu 2021./2022. Sretno!“, poručio je župan Longin.

 

ŽUPANOVO PISMO UČENICIMA

Pročitano 267 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA