Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održan znanstveni skup 800 godina od obnove rimske kule i prvog spomena imena Novigrad u pisanim izvorima

Posted On Petak, 31 srpnja 2020 14:35

U petak, 31. srpnja 2020. godine, u Zavičajnoj zbirci Novigrad održan je znanstveni skup posvećen 800. obljetnici obnove rimske kulte i prvom spomenu imena Novigrad u pisanim izvorima. Na skupu je sudjelovalo  petnaestak istaknutih arheologa, povjesničara i drugih znanstvenika sa zadarskog i zagrebačkog sveučilišta koji su kroz svoja izlaganja proširili dosadašnja saznanja o mjestu i ulozi novigradske tvrđave u proteklih osamsto godina. 

U ime Zadarske županije sudionike je pozdravio zamjenik župana Šime Mršić rekavši da je ono što svi pomisle na spomen Novigrada prije svega je njegov zemljopisni položaj, dubok zaljev u kojem je smješten te čuvene dagnje iz novigradskog mora, dok možda oni nešto upućeniji znaju i za zatočeništvo kraljice Marije i njene majke Elizabete Kotromanić. Zahvalio je organizatorima skupa koji su se potrudili kroz zanimljiva izlaganja pružiti priliku svima da još puno toga o Novigradu saznaju.

Pročitano 169 puta

Zadnje objave

kolovoza 03, 2020

Projekt PRIZEFISH - “Upravljanje eko-inovativnim lancima opskrbe u ribarstvu, kako bi se postigla dodana vrijednost jadranskih ribljih proizvoda”

U sklopu projekta PRIZEFISH (Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 31, 2020

Župan čestitao Kurban-bajram

Župan Božidar Longin u povodu velikog islamskog blagdana, Kurban-bajrama, uputio je…
srpnja 24, 2020

Zadarskoj županiji i ove godine petica iz transparentnosti

Zadarska županija i ove godine je na samom vrhu transparentnosti, prema istraživanju…
srpnja 17, 2020

Završeni radovi na sanaciji luke Silba Žalić vrijedni deset milijuna kuna

Završeni su radovi na sanaciji rive i trajektnog pristaništa u luci Žalić na otoku Silbi,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA