Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održan znanstveni skup 800 godina od obnove rimske kule i prvog spomena imena Novigrad u pisanim izvorima

Posted On Petak, 31 srpnja 2020 14:35

U petak, 31. srpnja 2020. godine, u Zavičajnoj zbirci Novigrad održan je znanstveni skup posvećen 800. obljetnici obnove rimske kulte i prvom spomenu imena Novigrad u pisanim izvorima. Na skupu je sudjelovalo  petnaestak istaknutih arheologa, povjesničara i drugih znanstvenika sa zadarskog i zagrebačkog sveučilišta koji su kroz svoja izlaganja proširili dosadašnja saznanja o mjestu i ulozi novigradske tvrđave u proteklih osamsto godina. 

U ime Zadarske županije sudionike je pozdravio zamjenik župana Šime Mršić rekavši da je ono što svi pomisle na spomen Novigrada prije svega je njegov zemljopisni položaj, dubok zaljev u kojem je smješten te čuvene dagnje iz novigradskog mora, dok možda oni nešto upućeniji znaju i za zatočeništvo kraljice Marije i njene majke Elizabete Kotromanić. Zahvalio je organizatorima skupa koji su se potrudili kroz zanimljiva izlaganja pružiti priliku svima da još puno toga o Novigradu saznaju.

Pročitano 392 puta

Zadnje objave

siječnja 07, 2021

Župan čestitao Božić episkopu Nikodimu i pravoslavnim vjernicima

Župan Božidar Longin uputio je božićnu čestitku episkopu dalmatinskom Nikodimu Kosoviću i…
prosinca 31, 2020

Županov posjet djelatnicima granične policije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Mršić u pratnji načelnika Policijske uprave…
prosinca 24, 2020

Dodijeljene nagrade najboljim ribolovcima Zadarske županije

Tradicionalno proglašenje najboljih ribolovaca Zadarske županije koje već 16. godinu…
prosinca 24, 2020

Betlehemsko svjetlo u Zadarskoj županiji

Betlehemsko svjetlo mira stiglo je u Zadarsku županiju! Mladi izviđači iz Udruge izviđača…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA