Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Rekordan broj zaraženih, čak 32 na području Zadarske županije

Posted On Subota, 05 rujna 2020 14:56

Na području Zadarske županije je 32   novozaraženih osoba koronavirusom. Sve osobe uglavnom su kontakti s ranije oboljelim osobama, a izolaciju provode na području Grada Zadra (22), Grada Biograda (1) te općina Bibinje(1), Galovac(1), Gračac (1), Kolan (3), Posedarje (1), Ražanac (1) i Sv. Filip i Jakov (1).

U samoizolaciji je 714 osoba, nadzor je završio za njih 6592, a tijekom jučerašnjeg dana testirano je 227 uzoraka.

U Općoj bolnici Zadar hospitalizirano je  20  bolesnika  oboljelih  od COVID-19, od kojih je 1 na respiratoru.

U ovome trenutku na području Zadarske županije 165 osoba zaraženo je koronavirusom, a do sada je ozdravilo njih 383.

U protekla 24 sata policijski službenici Policijske uprave zadarske nisu evidentirali kršenja mjere samoizolacije.

„Brzina kojom će se epidemija širiti u ovome trenutku najviše  ovisi  o ljudima i njihovom ponašanju, a ne samo o zdravstvenom sustavu i epidemiološkoj službi koja nadzire pozitivne osobe i njihove kontakte.  U ovom trenutku postoji određeni broj ljudi koji imaju simptome, ali se ne javljaju zdravstvenoj službi. U ovom dijelu epidemije preporučujemo svim stanovnicima koji osjete bilo kakve simptome koronavirusa , da se dok ne odu na testiranje ili uopće ne odu, ponašaju kao da su zaraženi i da se sami stave u izolaciju. Povećani broj oboljelih povećava i broj njihovih kontakata i vrlo je teško u ovome trenutku tu situaciju kontrolirati. Zato još jednom molim sve naše sugrađane da se ponašaju odgovorno, da smanje broj kontakata ukoliko sumnjaju da su bili u blizini zaraženih osoba, da u zatvorenim prostorima nose zaštitne maske i drže propisanu distancu. Odgovornost prema okolini u ovome je trenutku najvažnija“, poručio je voditelj Službe epidemiologije Zavoda za javno zdravstvo Zadar  dr. Alan Medić.

Pročitano 1141 puta

Zadnje objave

rujna 18, 2020

Obilježen Dan Općine Sukošan

U Sukošanu je prigodnom svečanošću obilježen Dan Općine i Dan obrane Sukošana. Osvrćući…
rujna 18, 2020

Projektom „Adri.SmArtFish“ do prvog umjetnog ribljeg grebena u Hrvatskoj

U dvorani Novi Park hotela Falkensteiner Club Funimation Borik, u četvrtak 17. rujna…
rujna 15, 2020

Sastanak u Vladi: Kreće izrada studijske dokumentacije za vodoopskrbu zadarskih otoka

Dugoočekivana izgradnja vodoopskrbnog sustava za zadarske otoke dolazi u novu fazu.…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA