Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Centar izvrsnosti Cerovačke špilje – održivo upravljanje prirodnom baštinom i krškim podzemljem

Cerovačke špilje

 

Projekt “Centar izvrsnosti Cerovačke špilje – održivo upravljanje prirodnom baštinom i krškim podzemljem“ odobren je za financiranje u sklopu poziva „Promicanje održivog korištenja prirodne baštine u nacionalnim parkovima i parkovima prirode“ (referentni broj: KK.06.1.2.01). Nositelj projekta je Javna ustanova park prirode Velebit, a partneri na projektu su Zadarska županija, Javna ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode na području Zadarske županije „Natura Jadera“ i Zagrebački speleološki savez.

Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava potpisan je 4.4.2018, a ukupna vrijednost projekta iznosi 68.453.850,00 kuna.

U sklopu projekta provest će se sljedeće aktivnosti: Izgradnja i opremanje centra za prihvat i informiranje posjetitelja s pješačkom kolnom površinom, uređenje vanjskih šetnica od prihvatnog centra prema Gornjoj i Donjoj Cerovačkoj špilji, izgradnja pješačkog prijelaza  preko željezničke pruge, uređenje Cerovačkih špilja za turističko posjećivanje, izrada i implementacija edukacijsko interpretacijskog programa Centra izvrsnosti „Cerovačke špilje“, te uspostava međunarodne partnerske mreže speleoloških i stručno- znanstvenih organizacija iz regije Dinarskog krša.

Uloga Zadarske županije u projektu je kroz aktivnosti promidžbe i vidljivosti projekta prezentirati vrijednost i ulogu zaštićenog područja Parka prirode Velebit, s posebnim naglaskom na lokalitet Cerovačkih špilja, čime će se osigurati privlačenje broja posjetitelja i postaviti temelj komunikacijskog modela prema općoj i stručnoj javnosti.

 

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA