Informacijski centar Europe Direct Zadar 2018-2020

edz.jpg

Nakon provedbe projekta EDIC 2014-2017 i uspješne prijave na novi poziv Glavne uprava za komunikaciju Europske komisije Zadarska županija kao nositelj provodi projekt Informacijskog centra Europe Direct 2018-2020. Centar služi kao glavno informacijsko sredstvo Europske unije koji svojim radom dopunjava i podupire rad Predstavništva Europske komisije i informacijskih ureda Europskog parlamenta na lokalnoj i regionalnoj razini. Ukupna vrijednost projektnog prijedloga iznosi 1035.000,00 HRK.

Ciljevi Informacijskog centra su:

• približiti Europsku uniju (EU) građanima, olakšati komunikaciju s tijelima i institucijama EU, te informirati ih o njihovim pravima i mogućnostima da sudjeluju u oblikovanju i provedbi politika Europske unije
  • pružati stručnu pomoć kroz seminare, radionice, edukacije te individualne konzultacije s ciljem povećanja razine informiranosti građana i poticanja aktivnog građanstva
  • podizati svijest građana u pogledu shvaćanja zajedničke povijesti, sadašnjosti i budućnosti s ciljem da zajedničkim snagama oblikujemo razvoj EU.

Aktivnosti EDIC-a definirane su Komunikacijskim planom koja je sastavni dio projektne prijave i uključuju sljedeće :

• Provedba ključnih komunikacijskih aktivnosti
  • Događanja
  • Komunikacijske proizvode
  • Ured otvoren za građane

Ured Informacijskog  centra Europe Direct Zadar smješten je u prostorijama Solarnog edukacijskog centra, Glagoljaška 14, u neposrednoj blizini trgovačkog centra City Gallery Zadar.

Radno vrijeme Centra je:

10 - 16 sati

10 - 15 sati

Za više informacija posjetite:

Mrežne stranice: www.edic-zadar.com

Facebook stranice: https://www.facebook.com/pages/EdicZadar/718317574917893