Odsjek za zaštitu i spašavanje

Obavlja poslove usklađivanja i provođenja legislacijskih regulacijskih akata na području zaštite i spašavanja. Izvršava uloge tajništva Stožera zaštite i spašavanja Zadarske županije, usklađuje i provodi legislacijske i regulacijske akte na području protupožarne zaštite. Provodi posebne mjere na području zaštite spašavanja i zaštite od požara.  Izvršava mjere tajništva Županijskog povjerenstva za procjenu šteta od elementarnih nepogoda te obavlja mjere ublažavanja od posljedica elementarnih nepogoda. Izrađuje plan razminiranja za područje Zadarske županije te pomaže pri realizaciji razminiranja. Sudjeluje u provođenju razvojnih projekata i provedbe projekata odabranih za sufinanciranje od strane Europske unije.

• Zaštita i spašavanje
  • Protupožarna zaštita
  • Elementarne nepogode
  • Razminiranje