Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Nastupni posjet mađarskog veleposlanika Nj.E. Józsefa Magyara Zadarskoj županiji

Posted On Utorak, 14 veljače 2017 15:05

U utorak, 14. veljače 2017. godine, u nastupnom posjetu Zadarskoj županiji boravio je Nj. E. József Magyar, veleposlanik Mađarske u Republici Hrvatskoj, u čijoj je pratnji bio konzul Zorán Babity. Župan Stipe Zrilić upoznao je goste s osnovnim podacima o Zadarskoj županiji, prirodnim potencijalima i prometnom povezanošću, a poseban naglasak je stavio na održivi i gospodarski sektor. Naglasio je kako gospodarstvo Zadarske županije ostvaruje pozitivnu bilancu robne razmjene te podatak da je tijekom prošle godine u svim gradovima Zadarske županije zabilježen pad broja nezaposlenih osoba. Župan je veleposlanika upoznao i sa strateškim projektima za jačanje konkurentnosti, razvojnim projektima Zadarske županije te podacima o turizmu. Nj. E. József Magyar posebno je naglasio kako podaci o turizmu govore o vrijednostima Zadarske županije, a odlična prometna povezanost omogućuje brz dolazak ne samo do Mađarske, nego i prema cijeloj Europi. Hrvatska i Mađarska imaju robnu razmjenu na najvišoj razini, Mađarska je za Hrvatsku peto najvažnije tržište, dok Mađarska u Hrvatsku izvozi oko 10 posto svih svojih proizvoda. "Važna nam je regionalna suradnja, posebno sa susjednim zemljama, a mi težimo prema tome da smislimo projekte koji mogu osigurati gospodarsku stabilnost ove regije," istaknuo je mađarski veleposlanik i čestitao na dobrim gospodarskim pokazateljima koji govore da je Hrvatska krenula dobrim putem. Župan je Nj. E. uputio poziv na proslavu Dana Županije prihvativši prijedlog gosta da se buduća suradnja sa Zadarskom županijom usmjeri na područje kulture te gospodarstva.

Pročitano 1909 puta

Zadnje objave

listopada 21, 2020

Započela provedba projekta CUHaCHA - „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“

Tradicionalna hrana oduvijek je igrala ključnu ulogu u kreiranju kulturološkog nasljeđa.…
listopada 15, 2020

NAJAVA 20. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

20. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. listopada…
listopada 14, 2020

NATJEČAJ za dodjelu »Nagrade za promicanje prava djeteta« u 2020. godini.

Dana 9. listopada 2020. godine Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i…
listopada 06, 2020

Čestitke Robertu Košti na nagradi na Festivalu Mali Marulić

Novo priznanje za Kazalište lutaka Zadar. Na 13. Festivalu hrvatske drame za djecu Mali…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA