Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Eno-gastro županija: Vinari, maslinari i sirari osvojili niz međunarodnih priznanja

Posted On Utorak, 21 lipnja 2022 13:55

Župan Božidar Longin priredio je u dvorištu Doma Zadarske županije primanje za vinare, maslinare i sirare s područja Zadarske županije koji su ostvarili zapažene rezultate na renomiranim međunarodnim natjecanjima.

Na najprestižnijoj vinskoj izložbi Decanter World Wine Awards čak 12 vina s područja Zadarske županije osvojilo je zlatne, srebrne i brončane medalje, 12 naših ulja vratilo se sa zlatnim i srebrnim odličjima s natjecanja New York International Olive Oil Competition, dok su proizvodi Paške sirane i Sirane Gligora također osvojili medalje na prestižnim međunarodnim gastro natjecanjima.

„Iz godine u godinu sve veći je broj medalja, i zlatnih, i srebrnih, i brončanih te ostalih priznanja koja vaša ulja, vina i sirevi zaslužuju svojom vrhunskom kvalitetom. Činjenica je to koja nas sve čini jako ponosnima i sretnima. Priznanja koja donosite s natjecanja najbolji su dokaz koliko ste ozbiljno i odgovorno pristupili i uzgoju i proizvodnji kombinirajući tradiciju i nova znanja. U takvoj kombinaciji uspjeh ne može izostati“, poručio je župan Longin dodavši da je razvoj ruralnog područja moguć samo uz aktivan pristup i osmišljavanje novih vrijednosti, kroz povezivanje tradicionalnih djelatnosti i uzgoja tradicionalnih kultura s uvođenjem novih aktivnosti poput ruralnog turizma.

„U tom kontekstu proizvodnja kvalitetnih vina, ulja i sira te otvaranje sve većeg broja agroturističkih gospodarstava na kojima se gostima nude domaći autohtoni proizvodi, aktivnosti su koje Županija podupire, a nastavit ćemo to činiti i u vremenu koje dolazi. Brendirati Zadarsku županiju kao eno gastro destinaciju jedan je od naših ciljeva, a on nije ostvariv bez upravo vas“, istaknuo je župan.

U ime nagrađenih obratio se predsjednik Udruge maslinara Zadarske županije Ivica Vlatković zahvalivši županijskim službama na potpori koju godinama pružaju poljoprivrednim proizvođačima, iskazavši uvjerenje da zajedničkim snagama možemo nastaviti promovirati našu destinaciju kao regiju visokokvalitetnih i ekoloških proizvoda. 

 

NAGRAĐENI VINARI - DECANTER  2022.

 
     

Badel 1862 - Vinarija Benkovac

Korlat Supreme

Zlatna medalja

Badel 1862 - Vinarija Benkovac

Korlat Syrah

Srebrna medalja

Badel 1862 - Vinarija Benkovac

Korlat Cabernet Sauvignon

Srebrna medalja

Kraljevski Vinogradi

Pošip Prestige

Zlatna medalja

Kraljevski Vinogradi

Pošip Barrique

Brončana medalja

OPG Stjepan Vučemilović

Vallis Rabiosa Desertno Vino

Zlatna medalja

Ker-vin

Martin Cabernet Sauvignon

Srebrna medalja

Vina Fiolić

Maraština

Srebrna medalja

Vino Fiolić

Maraština Sur Lie

Brončana medalja

Masvin

Shiraz

Brončana medalja

Vinarija Škaulj

Barrique Cabernet Sauvignon

Brončana medalja

Vinarija Škaulj

Merlot

Brončana medalja

     

NAGRAĐENI MASLINARI - New York International Olive Oil Competition 2022.

     

LEPUR MARKO

Premium Blend

Zlatna medalja

LEPUR MARKO

Lepur Family

Srebrna medalja

OPG NIVES MOROVIĆ

NAI 3.3.

Zlatna medalja

OPG DENIS PLASTIĆ

2 štorije

Zlatna medalja

BOVAN d.o.o.

Kota

Zlatna medalja

OPG LALIN

Dalma Oleum Premium

Zlatna medalja

OPG VULIN

 

Zlatna medalja

IVICA VLATKOVIĆ

Fortica Coratina

Srebrna medalja

IVICA VLATKOVIĆ

Coratina Lecino

Srebrna medalja

OPG ŠKOPIĆ

Villa Rustica

Srebrna medalja

OPG KO-MILFA

 

Srebrna medalja

OPG ŠOŠA

Pudarica

Srebrna medalja

     

NAGRAĐENI SIRARI NA MEĐUNARODNIM NATJECANJIMA

 

Paška sirana d.d.                    sirni namaz Tartufi                            International Cheese

Awards u Engleskoj

Sirana Gligora d.o.o               za Kozlar, Likotin i Liburjan             Global Cheese Awards

Sirana Gligora d.o.o               Paški, Likotin i Kozlar                       Great taste Awards

Sirana Gligora d.o.o               Dinarski sir                                        World Championship

Cheese Contest.

Pročitano 2675 puta

Zadnje objave

studenoga 29, 2023

Program kreditiranja privatnih iznajmljivača na području Zadarske županije

Zadarska županija je prepoznala privatni smještaj u turizmu kao jedan od osnovnih…
studenoga 28, 2023

NAJAVA 15. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

15. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 5. prosinca…
studenoga 27, 2023

Primanje za Nevešćanina i Perića: Zadru uskoro domaćinstvo Europskog prvenstva u skokovima u vodu

Župan Božidar Longin sa suradnicima je u Domu Zadarske županije primio skakača u vodu…
studenoga 22, 2023

ODRŽAVANJE OBVEZNIH EDUKACIJA ZA POLJOPRIVREDNIKE U SKLOPU POLJOPRIVREDNOG SAJMA CROAGRO 2023. UZ BESPLATAN ULAZ NA SAJAM

U terminu od 30.11. do 03.12.2023. na Zagrebačkom velesajmu održat će se CROAGRO,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA