Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image
×

Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 780

Župan Stipe Zrilić nazočio svečanoj sjednici u Saboru u povodu 25 godina priznanja Republike Hrvatske

Posted On Ponedjeljak, 16 siječnja 2017 12:49

U povodu obilježavanja 25. godišnjice međunarodnog priznanja Republike Hrvatske u Hrvatskom saboru, u ponedjeljak, 16. siječnja 2017. godine  održana je  svečana sjednica.

Uz zastupnike na svečanoj sjednici su bili  i potpredsjednici te ministri Vlade RH, bivši predsjednici RH, bivši predsjednici Hrvatskog sabora, predstavnici diplomatskog zbora, vjerskih zajednica, sudbene vlasti, akademske zajednice, sindikata, udruga te ostali ugledni predstavnici javnog i političkog života. Među uzvanicima bili su i župani hrvatskih županija među kojima i župan Zadarske županije Stipe Zrilić.

Tim povodom župan je rekao:

„Slavimo i obilježavamo važne događaje naše povijesti. Međunarodno priznanje Republike Hrvatske je svakako povijesni događaj koji je u vrlo teškim vremenima dao za pravo hrvatskom narodu biti slobodan i imati svoju državu. Time smo se ujedno  odvojili od jugo diktature i ušli u krug samostalnih demokratskih država  što je bio dobar uvod za današnje članstvo u EU i NATO savezu. Sada je na nama stvoriti i uspješnu i razvijenu državu. Sjećamo se zasluga političkog vodstva RH , uloge branitelja i jedinstva hrvatskog naroda. Bio je to  znak ohrabrenja braniteljima, a agresorima znak da su osvajači tuđeg prostora.“

Pročitano 922 puta

Zadnje objave

srpnja 11, 2019

Obavijest dobavljačima Zadarske županije o obvezi izdavanja e-Računa od 1. srpnja 2019. godine

Ovim putem, obavještavamo javnost da temeljem Zakona o elektroničkom izdavanju računa u…
srpnja 11, 2019

Na benkovačkom području stradalo je oko 75 posto uroda

Zamjenik župana Šime Mršić i pročelnik UO za poljoprivredu, ribarstvo, vodno…
srpnja 08, 2019

Župan Longin na proslavi Sv. Nediljice u Vrani

U nedjelju 7. srpnja u Vrani je svečano proslavljen zavjetni blagdan ranokršćanske…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA