Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Županova čestitka povodom Svjetskog dana učitelja

Posted On Utorak, 05 listopada 2021 12:57

U povodu Svjetskog dana učitelja, župan Božidar Longin uputio je pismo učiteljicama i učiteljima u Zadarskoj županiji u kojem je naglasio važnost njihovog poziva.

„Drage učiteljice i učitelji,

povodom Svjetskog dana učitelja želim vam uputiti svoju iskrenu čestitku.

Prenijeti vještine i znanje mladim ljudima je nimalo jednostavna i iznimno odgovorna zadaća. U njenom obavljanju nailazite na niz prepreka i teških izazova. Kako se uspješno s njima nosite, dokazali ste i u ovoj pandemiji koronavirusne bolesti. Provodili ste nastavu na daljinu svladavši tehnologiju, bili ste dostupni svojim učenicima gotovo 24 sata dnevno, a danas i dalje kvalitetno radite uz sve epidemiološke mjere koje nije jednostavno provoditi.

Znam da sve to radite jer vaš posao i nije posao, on je poziv. Jedan je od najljepši na svijetu jer imate mogućnost utjecati na oblikovanje stavova djevojčica i dječaka koji pred vašim očima izrastaju u zdrave, ambiciozne i odgovorne mlade ljude na kojima počiva budućnost naše Domovine.

Činjenica da vaš trud i vaša uloga ponekad ostaju neprepoznati, siguran sam, ne utječe ni na vašu motivaciju, a ni na kvalitetu vašega rada. Ona zdrava znatiželja i želja za znanjem mladih ljudi koji svakoga dana sjede pred vašim katedrama i u čijim životima upisujete neizbrisive tragove, ono je što vas potiče da ne posustanete. Njihov uspjeh najveća je nagrada za uložen trud.

Zahvaljujući vam što ste odabrali baš svoj poziv, iskreno vam želim puno ustrajnosti i snage za rad s budućim generacijama te još jednom čestitam Svjetski dan učitelja.“, stoji u čestitci župana Longina.

Pročitano 226 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA