Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Zadarsku županiju posjetilo izaslanstvo prijateljske Južnomoravske regije

Posted On Petak, 01 listopada 2021 15:01
Povod dolaska izaslanstva iz Brna jest održavanje svjetskog prvenstva u Moto Surfu u Zadru Povod dolaska izaslanstva iz Brna jest održavanje svjetskog prvenstva u Moto Surfu u Zadru

Izaslanstvo prijateljske Južnomoravske regije iz Češke predvođeno zamjenikom župana Františekom Luklom boravi u radnom posjetu Zadarskoj županiji. U Domu Županije primili su ih župan Božidar Longin i njegov zamjenik Šime Vicković sa suradnicima.

Povod dolaska izaslanstva iz Brna jest održavanje svjetskog prvenstva u Moto Surfu u Zadru od 1. do 3. listopada. Kako je izumitelj električne surf daske iz Brna, Južnomoravska regija uključila se u organizaciju spomenutog natjecanja.

Zamjenik župana Lukl zahvalio je na financijskoj pomoći Zadarske županije njihovoj regiji koje je u lipnju pogođena tornadom te izrazio zadovoljstvo postupnim popuštanjem epidemioloških mjera koje su dopustile održavanje svjetskog prvenstva, ali i njihova susreta. Pozvao je župana i suradnike u Brno na renomirani turistički sajam Regiontour na kojem Zadarska županija tradicionalno već godinama sudjeluje.

Župan Longin izvijestio je goste o velikom broju čeških turista koji su ovoga ljeta posjetili Zadarsku županiju te iskazao uvjerenje da se kvalitetna suradnja između dvije prijateljske regije može proširiti i na brojna druga područja, prvenstveno kroz razvoj gospodarske suradnje.

Gosti iz Češke svoj boravak u Zadru nastavili su sastankom na Sveučilištu, a zatim u Biogradu na Moru koji ima potpisan sporazum o suradnji s južnomoravskim gradom Kyovom, a čiji je František Lukl bio dugogodišnji gradonačelnik.

Pročitano 439 puta

Zadnje objave

studenoga 26, 2021

NAJAVA 4. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

4. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 3. prosinca (petak)…
studenoga 16, 2021

NAJAVA 5. sjednice Kolegija župana Zadarske županije

5. sjednica Kolegija župana održat će se dana 17. studenoga (srijeda) 2021. godine u…
studenoga 15, 2021

Županova čestitka nogometašima na plasmanu na Svjetsko prvenstvo

Povodom velikog uspjeha hrvatske nogometne reprezentacije i plasmana na Svjetsko…
studenoga 09, 2021

„JOINT CROSS BORDER TRAINING” – Edukativna međugranična radionica - Sastanak prekogranične suradnje Italija- Hrvatska

Zadarska županija, Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo, vodno gospodarstvo, ruralni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA