Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Tivtu održan 2. sastanak u sklopu provedbe projekta Cuhacha

Posted On Petak, 11 lipnja 2021 12:17

U sjedištu Općine Tivat, 10. i 11. lipnja 2021. godine održan je 2. sastanak partnera okupljenih na projektu CUHaCHA koji se provodi u okviru Programa Interreg IPA CBC Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2014. - 2020. Zadarsku županija na sastanku je predstavljala viša stručna suradnica za poljoprivredu i ribarstvo Martina Glavić.

Ukupna vrijednost projekta CUHaCHA  „EnhanCing Sustainable ToUrism Development through Culinary HeritAge“  je 710.946,94 €, a proračun Zadarske županije iznosi 101.875,86 € od čega EU sufinancira 85%. Predviđeno trajanje projekta je 24 mjeseca, a sa službenom provedbom započeo je 15. kolovoza 2020. godine.

Nositelj projekta je Agencija za ruralni razvoj Zadarske županije – AGRRA, a ostali partneri su Ministarstvo prosvjete, znanosti, kulture i športa Hercegvačko – Neretvanske županije, Općina Tivat i Zadarska županija.

Glavni cilj projekta CUHaCHA je jačanje održivog turističkog razvoja kroz kulinarsko nasljeđe. Sada se možda više nego ikad vidi značaj turizma i njegovog doprinosa cjelokupnom gospodarstvu stoga projekt CUHaCHA još više dobiva na važnosti.

Na sastanku su prezentirane aktivnosti koje su već odrađene, te pojašnjeni zadaci i obveze koje slijede u budućem razdoblju. Također razgovaralo se o problemima na koje su partneri nailazili s obzirom na trenutnu pandemiju, te o mogućim riješenjima istih.

Pročitano 1055 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA