Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Plenković u obilasku novog sustava navodnjavanja na Baštici

Posted On Srijeda, 24 veljače 2021 15:24

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković prilikom svojeg posjeta Zadarskoj županiji obišao je novi sustav navodnjavanja Baštica 2. faza - Smilčić vrijedan 16 milijuna kuna koji je u potpunosti financiran bespovratnim europskim i nacionalnim sredstvima.

„Novi sustav navodnjavanja će dati svježi zamah poljoprivredi u Ravnim kotarima koja se posljednjih godina značajno razvija. Uz tri dovršena sustava navodnjavanja i dva u pripremi, u Zadarskoj županiji imat ćemo pokrivenu površinu od 2500 hektara, ukupne vrijednosti 330 milijuna kuna“, rekao je tom prigodom župan Božidar Longin.

Predsjednik Vlade i ministri Marija Vučković, Nataša Tramišak i Tomislav Ćorić prilikom posjeta Baštici posjetili su i poljoprivredni obrt Miks Agro, jednog od korisnika sustava navodnjavanja i ujedno jednog od najvećeg proizvođača jabuka i bresaka u Hrvatskoj koji je primjer dobre prakse i po povlačenju sredstava iz Programa za ruralni razvoj, za nabavu opreme i razvoj suvremene proizvodnje.

Pročitano 360 puta

Zadnje objave

US 1 - Župan Longin i gradonačelnik Dukić u Domu Zadarske županije ugostili su predstavnike Veleposlanstva SAD-a u RH
rujna 20, 2021

Predstavnici Veleposlanstva SAD-a u posjetu Zadarskoj županiji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima, u Domu Zadarske…
kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA