Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Plenković u obilasku novog sustava navodnjavanja na Baštici

Posted On Srijeda, 24 veljače 2021 15:24

Predsjednik Vlade Republike Hrvatske Andrej Plenković prilikom svojeg posjeta Zadarskoj županiji obišao je novi sustav navodnjavanja Baštica 2. faza - Smilčić vrijedan 16 milijuna kuna koji je u potpunosti financiran bespovratnim europskim i nacionalnim sredstvima.

„Novi sustav navodnjavanja će dati svježi zamah poljoprivredi u Ravnim kotarima koja se posljednjih godina značajno razvija. Uz tri dovršena sustava navodnjavanja i dva u pripremi, u Zadarskoj županiji imat ćemo pokrivenu površinu od 2500 hektara, ukupne vrijednosti 330 milijuna kuna“, rekao je tom prigodom župan Božidar Longin.

Predsjednik Vlade i ministri Marija Vučković, Nataša Tramišak i Tomislav Ćorić prilikom posjeta Baštici posjetili su i poljoprivredni obrt Miks Agro, jednog od korisnika sustava navodnjavanja i ujedno jednog od najvećeg proizvođača jabuka i bresaka u Hrvatskoj koji je primjer dobre prakse i po povlačenju sredstava iz Programa za ruralni razvoj, za nabavu opreme i razvoj suvremene proizvodnje.

Pročitano 227 puta

Zadnje objave

travnja 09, 2021

Nova vizura otoka Ugljana: U Kalima izgrađena ribarska luka, u Preku se gradi novi hotel

Razvojni projekti vrijedni više od 100 milijuna kuna trenutno se provode na otoku…
ožujka 31, 2021

Longin i Dukić u obilasku Centra za kreativne industrije na Relji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić u pratnji ravnateljice ustanove…
ožujka 31, 2021

Sigurnost - ključ uspješne turističke sezone

Aktualni projekti i priprema turističke sezone bile su glavne teme razgovora prilikom…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA