Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Županov posjet djelatnicima granične policije

Posted On Četvrtak, 31 prosinca 2020 12:37

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Mršić u pratnji načelnika Policijske uprave zadarske Antona Dražine te obnašatelja dužnosti načelnika Općine Gračac Roberta Juke sa suradnicima posjetili su postaju granične policije Gračac u Srbu.

Djelatnici Policijske pogranične postaje Gračac brinu o državnoj granici na kopnu u Zadarskoj županiji, dugoj 48,9 kilometara. Državna granica proteže se dvjema rijekama, Krkom (u dužini 4,9 kilometara) te Unom (4,4 kilometra), a ostatak je kopnena ili zelena granica u dužini od 39,6 kilometara.

Policijski službenici izvijestili su župana o svojim redovnim djelatnostima, a zajedno su obišli prostorije sjedišta policijske postaje u Srbu te područje cestovnog graničnog prijelaza za pogranični promet Lička Kaldrma prema Bosni i Hercegovini.

„Ovo je sad već tradicionalni blagdanski posjet našim graničnim policajcima. Imate vrlo odgovoran posao čuvanja kopnene hrvatske granice na prostoru Zadarske županije i zahvaljujem vam na vašem trudu i predanosti. Iza nas je jedna jako čudna godina koju su obilježili potresi i epidemija koronavirusa, a policija je bila jedna od ključnih faktora stabilnosti cjelokupnog sustava“, poručio je župan Longin policijskim službenicima zaželjevši im sretnu i uspješnu novu godinu.

Postaja granične policije Gračac je mješovita policijska postaja, druge kategorije. Smještena je na sjeveru Zadarske županije sa sjedištem u mjestu Srb. Po površini koju obuhvaća (1.018 kilometara kvadratnih) spada u jednu od najvećih policijskih postaja u Republici Hrvatskoj.

Pročitano 466 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA