OBAVIJEST O DODJELI JAVNIH PRIZNANJA U 2020. GODINI

Postupak dodjele javnih priznanja Zadarske županije u 2020. godini, za dodjelu javnih priznanja Nagrade Zadarske županije za životno djelo i Godišnje nagrade Zadarske županije za postignuća ostvarena u 2019. godini, započeo je 13. siječnja 2020. godine objavom Pozivnog natječaja za dodjelu javnih priznanja na mrežnoj stranici Zadarske županije i u dnevnom tisku. Rok za podnošenje prijedloga bio je 1. ožujka 2020. godine.

Međutim, zbog izvanrednih okolnosti uzrokovanih epidemijom koronavirusa daljnje provođenje ovog postupka u 2020. godini bilo je odgođeno Odlukom Županijske skupštine o posebnim mjerama za korištenje proračunskih sredstava Zadarske županije u cilju prilagodbe uvjetima u vrijeme epidemije koronavirusa („Službeni glasnik Zadarska županije” broj 8/20), a postupak će biti okončan zajedno sa postupkom dodjele javnih priznanja po Pozivnom natječaju za dostavu prijedloga za dodjelu javnih priznanja Zadarske županije u 2021. godini.

Prijedloge za dodjelu Nagrade Zadarske županije za životno djelo i Godišnje nagrade Zadarske županije za postignuća ostvarena u 2019. godini, pristigli po Pozivnom natječaju objavljenom 13. siječnja 2020. godine, nije potrebno ponovo podnositi budući isti automatski ulaze u razmatranje za dodjelu javnih priznanja koja će se u 2021. godini iznimno dodijeliti za prethodne dvije godine.