Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Ministar Božinović posjetio Obrovac i Gračac: Situacija je i dalje ozbiljna

Posted On Utorak, 16 svibnja 2023 16:05

Poplavljeni Obrovac i Gračac posjetio je potpredsjednik Vlade Republike Hrvatske i ministar unutarnjih poslova Davor Božinović. U pratnji župana Božidara Longina i gradonačelnika Ante Župana u Obrovcu je obišao područje gdje su postavljene dodatne brane, a Zrmanja je u odnosu na rekordni vodostaj od 302 centimetra tijekom noći pala za otprilike pola metra.

„Uvjerio sam se da sve službe sustava civilne zaštite profesionalno obavljaju velik posao i čestitam građanima Obrovca na hrabrosti“, istaknuo je Božinović.

Ministar Božinović u Gračacu je održao sastanak sa Stožerom civilne zaštite nakon čega je u pratnji župana Božidara Longina i općinskog načelnika Roberta Juke posjetio domaćinstva u Novom naselju 2 koja su i dalje djelomično pod vodom.

„Situacija je i dalje ozbiljna. Prvi put u povijesti Otuča se izlila te došla do Novog naselja. Ovo je druga poplava u zadnjih šest mjeseci na tom području. Očito se radi o zasićenju tla te moramo naći rješenje koje je svobuhvatnije i to što je moguće prije“, poručio je Božinović.

Pročitano 353 puta

Zadnje objave

rujna 25, 2023

Kulturno vijeće Zadarske županije je donijelo Kriterije za ocjenu kvalitete prijedloga programa javnih potreba u kulturu Zadarske županije

Na svojoj 10. sjednici održanoj 25. rujna 2023. Kulturno vijeće Zadarske županije je…
rujna 15, 2023

NAJAVA 14. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

14. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 21. rujna…
rujna 15, 2023

JAVNI POZIV za dodjelu potpora za poticanje IT poduzetništva na području Zadarske županije

Zadarska županija kao provoditelj Programa poticanja IT poduzetništva na području…
rujna 04, 2023

Povratak u školske klupe: Župan sa suradnicima posjetio škole u Obrovcu

Prvog dana nove školske godine župan Božidar Longin u pratnji zamjenika Šime Vickovića,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA