Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Odana počast žrtvama Nadina u Domovinskom ratu

Posted On Subota, 19 studenoga 2022 19:11

U subotu, 19. studenoga u Nadinu je obilježena 31. godišnjica stradanja hrvatskih branitelja i civila u Domovinskom ratu. Samo dan nakon masakra u Vukovaru i Škabrnji, u tom malom ravnokotarskom naselju život je izgubilo 14 civila i pet branitelja, a tri osobe se još vode kao nestale.

U spomen na žrtve Nadina, u crkvi sv. Ante služena je misa zadušnica nakon koje se kolona zajedno sa sudionicima tradicionalnog mimohoda Da se ne zaboravi uputila do spomen obilježja poginulim hrvatskim braniteljima i civilima.

U spomen na žrtve Nadina vijence su položili članovi obitelji poginulih, predstavnici udruga proizašlih iz Domovinskog rata, predstavnici Mjesnog odbora Nadin i Grada Benkovca, izaslanstvo Zadarske županije predvođeno zamjenikom župana Šimom Vickovićem, izaslanstva Hrvatskog sabora, Ministarstva hrvatskih branitelja, Ministarstva obrane RH i Glavnog stožera Oružanih snaga, predstavnici vojske i policije te brojni mještani.

Pročitano 249 puta

Zadnje objave

siječnja 30, 2023

PROMO VIDEO PROJEKTA CUHaCHA

siječnja 23, 2023

Objava rezultata istraživanja: „Profil, ponašanje i zadovoljstvo turista, korisnika niskotarifnih zračnih prijevoznika u Zadarskoj županiji u 2022. godini“

Dana 20. siječnja 2023. godine u 10,00 sati u Velikoj vijećnici Zadarske županije…
siječnja 02, 2023

Župan Longin i načelnik Dražina posjetili graničnu policiju

Župan Božidar Longin i zamjenik Šime Vicković Vice posjetili su Postaju granične policije…
siječnja 01, 2023

Županov novogodišnji posjet rodilištu - djevojčica prva beba rođena u 2023. godini 

Župan Božidar Longin sa suradnicima tradicionalno je prvoga dana nove godine posjetio…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA