Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Stankovcima obilježena 29. obljetnica utemeljenja općine

Posted On Četvrtak, 11 kolovoza 2022 14:39
Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća dodijeljena su godišnja priznanja Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća dodijeljena su godišnja priznanja

U Stankovcima je uoči blagdana Velike Gospe, nebeske zaštitnice tog mjesta, svečano obilježen Dan općine i 29. obljetnica njezina utemeljenja.

Općinski načelnik Željko Perica izvijestio je o razvojnim projektima koji se provode na području općine naglasivši kvalitetnu suradnju sa Zadarskom županijom i Vladom RH. Kao ključne projekte, uz ostalo, istaknuo je izgradnju dječjeg vrtića i školske sportske dvorane koji su u fazi ishođenja građevinske dozvole. Raspisan je i natječaj za 30-godišnju koncesiju terena za solarne elektrane, a pokrenuta je i izrada novog prostornog plana.  

Zamjenik župana Šime Vicković poručio je kako Općina Stankovci u Zadarskoj županiji ima kvalitetnog partnera.

"Uz redovne potpore za ruralni razvoj, zdravstvenu i socijalnu skrb, Županija je pomagala i u drugim aktivnostima vaše općine. Bilo izravnom financijskom pomoći ili putem naših ustanova i razvojnih agencija. U tom smislu i dalje moramo surađivati, promišljati o novim projektima, biti aktivni i činiti sve što je u našoj moći da bismo taj cilj ostvarili", istaknuo je Vicković.

Na svečanoj sjednici Općinskog vijeća dodijeljena su godišnja priznanja i to Vatrogasnoj zajednici Zadarske županije i Peteru Logaru za doprinos u razvoju vatrogastva i unaprjeđenju rada DVD-a Stankovci, Žarko Sarađenu za doprinos u području kulture, Nogometnom klubu Croatia Stankovci i Valentini Dubravici za sportske rezultate, Nikoli Troskotu za izuzetan rezultat u akademskoj godini. Priznanje za cjeloživotni rad na promicanju glazbene kulture i očuvanju kulturne baštine posthumno je dobio Slavko Pelaić, a Grb Općine Stankovci za humanitarni rad tijekom Domovinskog rata Ante Vunić.

Pročitano 304 puta

Zadnje objave

listopada 01, 2022

Zadarska županija odobrila sredstva za sufinanciranje izgradnje sunčanih elektrana za proizvodnju električne energije u kućanstvima

Na Javni poziv za sufinanciranje mjera energetske obnove obiteljskih kuća na području…
Javna priznanja za 2022. godinu
rujna 29, 2022

Dan Općine Preko: Ugljanci dobili novouređeni društveni dom

Otvorenjem novoobnovljenog Društvenog doma, svečanom sjednicom Općinskog vijeća i…
Župan Božidar Longin u Domu županije upriličio je primanje za zadarske sportaše, jedriličare Šimu i Mihovila Fantelu te hrvača Roka Striku
rujna 28, 2022

Primanje za brončane sportaše – braću Fantela i Roka Striku

Župan Božidar Longin u Domu županije upriličio je primanje za zadarske sportaše koji su…
rujna 27, 2022

Zadarska županija dodijelila 500 tisuća kuna potpora mikro poduzetnicima

Nakon provedenog javnog poziva, ukupno su 33 mikro poduzetnika s područja Zadarske…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA