Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Osnovna škola Vladimira Nazora iz Škabrnje postigla veliki uspjeh predstavljanjem svojih projekata u Bruxellesu

Posted On Ponedjeljak, 20 lipnja 2022 12:06

Osnovna škola Vladimira Nazora iz Škabrnje sa svojim je projektom  Sretna škola plave ekonomije ušla među šest finalista  na festivalu New European Bauhausu 2022. koji je od 9. do 12. lipnja  u organizaciji Europske komisije održan u u Bruxellesu. Naime,riječ je o natjecanju za postojeće projekte dovršene u protekle dvije godine. Novi europski Bauhaus je ekološki, gospodarski i kulturni projekt usmjeren na objedinjavanje komponenti dizajna, održivosti, dostupnosti, cjenovne pristupačnosti i ulaganja s ciljem provođenja europskog zelenog plana.

Inicijativu je pokrenula predsjednica von der Leyen u govoru o stanju Unije 2020., a zajednički su ga osmislile tisuće ljudi i organizacija iz Europe i šire.

“Ovaj plasman u samu završnicu natječaja, na kojem je bilo 1100 prijava iz cijele Europe, za nas predstavlja ogroman uspjeh i međunarodnu (drugu po redu) potvrdu vijednosti našega projekta.”, ističu u ovoj uspješnoj osnovnoj školi.

Pored predstavljanja projekta održivog razvoja, na jednom od panela Foruma, uspješno su predstavili i projekt energetske obnove  zgrade svoje škole, gdje su kroz prezentaciju  predstavili energetska postignuća projekta koji se većim dijelom financirano iz EU fondova. 

Manifestaciju je otvorila predsjednica Europske komisije Ursula von der Lyen, a oba  projekta uspješno je predstavljala učiteljica Ivana Ražov koja je i koautorica projekta Sretna škola plave ekonomije. 

Pročitano 116 puta

Zadnje objave

lipnja 21, 2022

NAJAVA 7. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

7. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 29. lipnja (srijeda)…
lipnja 21, 2022

Eno-gastro županija: Vinari, maslinari i sirari osvojili niz međunarodnih priznanja

Župan Božidar Longin priredio je u dvorištu Doma Zadarske županije primanje za vinare,…
Priznanja Općine Pašman ove godine su zaslužili Nikola Krajnović, Ivana Tadija, Ines Škrokov i Vice Bobić
lipnja 14, 2022

Dan Općine Pašman: Ćosić posebno ponosan na porast broja stanovnika

U Pašmanu je održana Svečana sjednica Općinskog vijeća povodom Dana općine i blagdana…
Izvršni odbor Hrvatskog zbora sportskih novinara boravio je proteklih dana u Zadarskoj županiji
lipnja 13, 2022

Hrvatski zbor sportskih novinara u posjetu Zadarskoj županiji

Izvršni odbor Hrvatskog zbora sportskih novinara prevođen predsjednikom Jurom Ozmecom i…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA