Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Studijski posjet diplomatskih misija Zadarskoj županiji

Posted On Ponedjeljak, 20 lipnja 2022 10:40

U suradnji s Ministarstvom vanjskih i europskih poslova, Zadarska županija je organizirala dvodnevni posjet predstavnika diplomatskih misija akreditiranih u RH. U razdoblju od 14. do 15. lipnja 2022. sudionici su imali priliku upoznati se s razvojnim i gospodarskim potencijalima Zadarske županije. Ovom prilikom uvaženi gosti, većinom gospodarski savjetnici u veleposlanstvima te zamjenici veleposlanika, imali su priliku u Centru kreativne industrije, kroz prezentacije Razvojne agencije Zadarske županije i HGK Županijske komore Zadar upoznati najvažnije podatke o gospodarstvu i zemljopisnom položaju te najperspektivnijim sektorima gospodarstva, poput marikulture, trgovine, prerade ribljih proizvoda, agroturizmu i turističkim pokazateljima Zadarske županije.

Cilj ovog studijskog posjeta kojeg Zadarska županija organizira u suradnji sa Ministarstvom vanjskih i europskih poslova je predstaviti gospodarske potencijale naše županije te na taj način kroz sustav gospodarske diplomacije promovirati lokalno poduzetništvo i gospodarstvo te otvoriti mogućnost novih poslovnih  suradnji i širenja tržišta.

U program je, osim obilaska stare gradske jezgre Zadra i Nina, posjet Muzeju soli i Solani Nin, bio uključen obilazak Parka prirode Telaščica i sudjelovanje pri otvaranju Interpretacijsko-edukativnog centra Grpaščak, posjet tvrtkama Cromaris i Maraska te obilazak putničko-teretne i ribarske luke Gaženica.

Izaslanstvo diplomatskih misija iz Albanije, Azerbajdžana, Belgije, Bugarske, Danske, Iraka, Italije, Mađarske, Maroka, Norveške, Poljske, Španjolske, Ministarstva vanjskih i europskih poslova i Ekonomskog fakulteta iz Zagreba je zahvalilo na dobroj organizaciji i sadržajnom programu studijskog posjeta za vrijeme kojeg su na brojna pitanja stranih gostiju odgovarali predstavnici Zadarske županije.

Pročitano 111 puta

Zadnje objave

lipnja 21, 2022

NAJAVA 7. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

7. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 29. lipnja (srijeda)…
lipnja 21, 2022

Eno-gastro županija: Vinari, maslinari i sirari osvojili niz međunarodnih priznanja

Župan Božidar Longin priredio je u dvorištu Doma Zadarske županije primanje za vinare,…
Priznanja Općine Pašman ove godine su zaslužili Nikola Krajnović, Ivana Tadija, Ines Škrokov i Vice Bobić
lipnja 14, 2022

Dan Općine Pašman: Ćosić posebno ponosan na porast broja stanovnika

U Pašmanu je održana Svečana sjednica Općinskog vijeća povodom Dana općine i blagdana…
Izvršni odbor Hrvatskog zbora sportskih novinara boravio je proteklih dana u Zadarskoj županiji
lipnja 13, 2022

Hrvatski zbor sportskih novinara u posjetu Zadarskoj županiji

Izvršni odbor Hrvatskog zbora sportskih novinara prevođen predsjednikom Jurom Ozmecom i…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA