Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Smotra folklora Zadarske županije

Posted On Petak, 27 svibnja 2022 11:40

U organizaciji Narodnog muzeja Zadar, nakon dvije godine pauze,  održana je prva večer  Smotre folklora Zadarske županije.

Smotru prati stručno povjerenstvo u sastavu: za glazbeno plesni izričaj: dr.sc. Ivo Brkić, etnomuzikolog i etnokoreolog iz Zadra i dr.sc. Katica Burić Ćenan, muzikologinja s Odjela za etnologiju i antropologiju Sveučilišta u Zadru te za nošnju dr.sc. Jasenka Lulić Štorić, etnologinja iz Zadra. Na prvoj večeri naspupila  su  kulturno umjetnička društva iz dinarskog i jadranskog dijela Zadarske županije, : KUD Bokolje iz Dobropoljane,dječja  i odrasla skupina KUD-a Luzarica iz Pridrage, KUD Sloga iz Sali, KUD Sv.Luka iz Škabrnje, KUD Sv.Ante iz Draga, KUU Fortuna iz Ražanca I KUD Zadarski tanac iz Zadra. Posebni gosti I iznenađenje večeri bili su pjevačka skupina LADA iz Poljske koji su pohađali radionicu vokalnog tradicijskog folklora u Žegaru, Kistanjama I Kuli Janković. Oni su predvođeni bračnim parom etnologinjom Zosjom I arheologom Kasperom izveli nekoliko tradicijskih pjesama, ojkanja. Zanimljivo je istaknuti da je riječ o mladim ljudima iz Poljske od kojih rijetko tko govori Hrvatski.

Večeras će na  Smotri folklora nastupiti još 10-ak KUD-ova sa područja Zadarske županije, ali  i KUD DRIMKOL iz Vevčana, Sjeverna Makedonija. KUD-ovi se u vremenu od 18 do 18:30 sati okupljaju kod Gospe od zdravlja odakle u 18:30 kreće povorka do Trga Petra Zoranića gdje u 19 sati počinje program.

Pokrovitelji su: Ministarstvo kulture, Zadarska županija, Turistička zajednica grada Zadra i Hrvatsko društvo skladatelja.

Pročitano 413 puta

Zadnje objave

lipnja 21, 2022

NAJAVA 7. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

7. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 29. lipnja (srijeda)…
lipnja 21, 2022

Eno-gastro županija: Vinari, maslinari i sirari osvojili niz međunarodnih priznanja

Župan Božidar Longin priredio je u dvorištu Doma Zadarske županije primanje za vinare,…
Priznanja Općine Pašman ove godine su zaslužili Nikola Krajnović, Ivana Tadija, Ines Škrokov i Vice Bobić
lipnja 14, 2022

Dan Općine Pašman: Ćosić posebno ponosan na porast broja stanovnika

U Pašmanu je održana Svečana sjednica Općinskog vijeća povodom Dana općine i blagdana…
Izvršni odbor Hrvatskog zbora sportskih novinara boravio je proteklih dana u Zadarskoj županiji
lipnja 13, 2022

Hrvatski zbor sportskih novinara u posjetu Zadarskoj županiji

Izvršni odbor Hrvatskog zbora sportskih novinara prevođen predsjednikom Jurom Ozmecom i…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA