Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Župan posjetio Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar

Posted On Četvrtak, 23 prosinca 2021 12:59

Povodom nadolazećih blagdana župan Božidar Longin sa suradnicima posjetio je Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar. Longin je, u pratnji pročelnika Dubravke Dragaš, Nikice Miletića i Daniela Segarića, Domu uručio i blagdanski poklon – novi televizor koji je preuzela ravnateljica ustanove Vesna Dujić. Korisnicima i osoblju poželio je sretne božićne blagdane te puno zdravlja u novoj 2022. godini.

Dom za odrasle osobe Sv. Frane Zadar je ustanova koja brine o odraslim osobama sa psihičkim teškoćama. To su osobe kojima je posebno važna ljubav i briga pa će im i ovaj znak pažnje uljepšati boravak u ovoj ustanovi.

Uzimajući u obzir nedostatak kapaciteta za skrb izvan vlastite obitelji u ovoj ustanovi otvoren je Dnevni boravak za psihički bolesne odrasle osobe, u Domu Sv. Frane Zadar djeluje i Služba pomoći i njege u kući kao izvaninstitucionalni oblik socijalne skrbi, a pomoć i njega korisnika obuhvaća rad i njegu za 65 korisnika  o kojima skrbi 11 njegovateljica. Ova ustanova ima i sustav Halo pomoći koji osigurava cjelodnevnu mogućnost komunikacije i intervencije osobama koje žive same, a pruža se i psihosocijalna podrška u obitelji.

Pročitano 758 puta

Zadnje objave

Svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani
srpnja 27, 2022

Župan Longin na svečanom otvaranju Pelješkog mosta

Dugo vremena jedan projekt nije tako ujedinio Hrvatsku i učinio ponosnima njezine građane…
srpnja 21, 2022

Županija i ove godine dodijelila milijun kuna za ruralni razvoj: Naši su proizvođači napravili impresivan pomak u kvaliteti i marketinškoj prepoznatljivosti

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove Zadarske županije i ove je godine…
srpnja 20, 2022

Osigurano 500 tisuća kuna za dodjelu potpora za povećanje konkurentnosti mikro poduzetnicima na području Zadarske županije

Zadarska županija nastavlja s poticanjem poslovne aktivnosti pa je objavila Javni poziv…
U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90 milijuna kuna
srpnja 07, 2022

Radovi u tijeku: Sali će dobiti proširenu luku vrijednu 90 milijuna kuna

U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA