Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

U Zadru otvorena prva dolina za digitalne nomade

Posted On Subota, 27 studenoga 2021 13:21

U hotelskom naselju Falkensteiner na Boriku u Zadru otvorena je  prva 'dolina' za digitalne nomade kojih u Hrvatskoj trenutačno boravi na tisuće.

Otkako je početkom 2021. godine Hrvatska sedma u svijetu uvela vize za digitalne nomade u trajanju do godine dana, svakoga dana sve više digitalnih nomada boravi u našoj zemlji, pa posredovanjem organizirane zajednice digitalnih nomada u Hrvatskoj upravo u Zadru otvoreno mjesto gdje mogu organizirano boraviti.

Projekt ‘Digital Nomad Valley Zadar’ dio je nove inicijative grabAhomea pod nazivom Work Remotely Croatia s ciljem promicanja i zagovaranja održivog turizma u Hrvatskoj. 

Program je  započeo 10. listopada i traje do 31. ožujka s mogućnosti produljavanja, a pridruživanjem se dobivaju razni benefiti poput: premium mobilne kućice s mogućnostima samostalnog življenja ili s cimerima, ekskluzivni coworking ured, ekskluzivni događaji, partnerski popusti i ono što je najvažnije, velika zajednica ljudi koji jednako razmišljaju i žive.

Na svečanosti otvorenja bili su Karlo Ressler, zastupnik u EU parlamentu, gradonačelnik Zadra Branko Dukić, Damir Krešić, ravnatelj Instituta za turizam te Mihaela Kadija, direktorica Turističke zajednice Zadarske županije koja se obratila u ime župana Božidara Longina. Uz ostalo ona je istaknula:

„Kao direktorica županijske turističke zajednice mogu usvrditi da je naša želja uvijek bila proširiti turističku ponudu na način da stvorimo uvjete za produžavanje turističke sezone kroz razne selektivne oblike turizma, poput npr. kongresnog. U tom kontekstu fenomen digitalnih nomada pojavio se kao idealna prilika za ostvarivanje upravo te ideje.“, rekla je Kadija i dodala kako su  digitalni nomadi uglavnom visokokvalificirani stranci, najčešće IT stručnjaci ili u širem smislu povezani s kreativnim industrijama te da kroz godinu borave određeno vrijeme na nekom mjestu, i po nekoliko mjeseci, i to često izvan turističke sezone.

„Broj digitalnih nomada naglo je povećan pojavom pandemije koronavirusne bolesti. Digitalni nomadi, osobito oni iz sjevernih zemalja, počeli su otkrivati Hrvatsku i našu ugodnu klimu s velikim brojem sunčanih dana. Ujedno, za razliku od zemalja na drugim kontinentima poput Afrike ili Azije, možemo ponuditi kvalitetan smještaj, brzu internetsku vezu te, ono što je jednako važno, visoki stupanj sigurnosti. Stoga je interes ove skupine ljudi za Hrvatsku itekako logičan i potrebno ga je pametno iskoristiti.“, rekla je direktorica TU Zadarske županije Mihaela Kadija i zahvalila  što prvu dolinu za digitalne nomade otvaraju upravo ovdje na našem području.

 

FOTO: Marin Gospić

Pročitano 196 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA