Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježen Dan Općine Sveti Filip i Jakov

Posted On Subota, 14 kolovoza 2021 12:19

U povodu Dana općine Sv. Filip i Jakov i blagdana Sv. Roka, u novoobnovljenoj kino dvorani danas je održana svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Sv. Filip i Jakov.

“Dragi prijatelji, gosti, uzvanici, osobita mi je čast i zadovoljstvo što vas mogu u svoje ime i u ime svih žitelja Općine Sv. Filip i Jakov od srca pozdraviti povodom dana Općine koji počinju današnjom svečanom sjednicom i traju do 16. kolovoza – blagdana Sv. Roka našeg nebeskog zaštitnika. Veliko hvala i svima Vama koji ste tijekom proteklih godina podržali i pomogli razvitak općine. Zahvaljujem Zadarskoj županiji i svima koji su prepoznali potrebe i financijski pomogli razvojne projekte naše općine.”, pozdravio je nazočne načelnik Zoran Pelicarić, koji je u emotivnom govoru naglasio da je od iznimne važnosti i u središtu razvoja ove općine uvijek čovjek. To upravo dokazuju ovogodišnji laureati među kojima su većina mladi učenici, studenti, sportaši s područja Općine Sveti Filip i Jakov. 

U ime Zadarske županije obratio se zamjenik  župana i načelnik Stožera civilne zaštite Zadarske županije Šime Vicković i pohvalio aktivnost na razvojnim projektima Općine Sv. Filip i Jakov te napredak koji je vidljiv svima koji posjećuju ovaj kraj. Zaželio je svim djelatnicima općine i načelniku te ovogodišnjim laureatima daljnji uspjeh u radu i čestitao im blagdan svetog Roka zaštitnika njihove općine. Naglasio je važnost pridržavanja epidemioloških mjera kako bismo mogli imati dužu turističku sezonu, sačuvati zdravlje i pobijediti pandemiju još u velikoj mjeri nepoznate bolesti COVID-19.

Općinsko vijeće Općine Sveti Filip i Jakov na svečanoj sjednici dodijelilo je sljedeća priznanja:

1. UČENIČKA ZADRUGA ĐARDIN – za izniman uspjeh i priznanje kao najbolja učenička zadruga Zadarske županije koja promiče i razvija ekološku svijest učenika, financijsku pismenost, poduzetništvo, motoričke vještine, praktična znanja, važnost zdrave prehrane i radne navike

2. VOLONTERI – BICIKLISTI– za nesebičan doprinos razvoju cikloturizma na području Općine Sveti Filip i Jakov kroz stvaranje novih biciklističkih staza

3. NOGOMETNI KLUB „NOVA ZORA“ – za osvojeno prvo mjesto u 3. Međužupanijskoj nogometnoj ligi za mlađe uzraste (TIĆI)

4. ATLETSKI ŠPORTSKI KLUB „ROGOVO“ – za iznimne rezultate postignute na natjecanjima u atletskim disciplinama

5. VATERPOLO KLUB “GUSAR“- za iznimna postignuća na području športa te  za osvajanje Treće hrvatske lige u 2020. godini

6. LUKA MILAT – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

7. LUCIJA BANIĆ – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

8. TEA BATUR – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

9. MAGLDALENA EŠKINJA – LANTANA – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

10. ANĐELO DUŠKOVIĆ – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

12. DANIJELA PEDISIĆ – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

13. BARTOL BRZIĆ – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

14. TIN ŽUPANOVIĆ- za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

15. ANĐELA VODOPIJA – za iznimne rezultate postignute tijekom akademske godine 2019/2020

Nakon dodjele Općinskih priznanja na svečanoj sjednici vijeća Općine Sv. Filip i Jakov pristupilo se dodijeli posebne nagrade ujedno i jedne od najvećih nagrada u vatrogastvu  „Plaketa i povelja s likom Mirka Kolarića” – dugogodišnjem zapovjedniku DVD-a Sv. Filip i Jakov Jošku Majici za životno djelo i izuzetna postignuća u operativnom i strukovnom radu u vatrogastvu i zaštiti od požara.

U predvorju kino dvorane, posjetitelji su mogli razgledati izložbu radova mladog umjetnika i profesora Dina Colića iz Svetog Petra dok je sjednicu svojim glazbenim izvedbama uljepšao duo “Just two of us”. 

Pročitano 353 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA