Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Polaganje vijenaca povodom 26. obljetnice VRO Oluja

Posted On Srijeda, 04 kolovoza 2021 10:57

Na području Zadarske županije svečano obilježavanje 26. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja '95. započelo je polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća ispred Središnjeg križa na gradskom groblju Zadar. Nazočna izaslanstva udruga proizašlih iz Domovinskog rata i ratnih postrojbi sudionica VRO OLUJA, Ministarstva unutarnjih poslova RH, Ministarstva obrane RH, Zadarske županije koju je predvodio župan Božidar Longin, Grada Zadra sa gradonačelnikom Brankom Dukićem i političkih stranaka, podsjetila su na važnost koju VRO OLUJA '95. ima u bliskoj hrvatskoj povijesti stvaranja slobodne i samostalne Domovine. Ovom prigodom prisjetili smo se teških, ali ponosnih, dana te odali počast svima onima koji su nesebično darovali najvrjednije što su imali, svoje živote, za slobodu naše Domovine.

Obilježavanje Dana pobjede i domovinske zahvalnosti i Dana hrvatskih branitelja te 26. obljetnice VRO „Oluja“ nastavit će se sutra svetom misom u katedrali  Svete Stošije s početkom u 11 sati te u 10 sati kada  s Branimirove obale u Zadru kreće tradicionalni moto-defile Zadar-Knin  „Od Branimira do Zvonimira“ koji se realizira u suradnji s motociklističkim klubom „Beštije“ iz Zadra

Pročitano 277 puta

Zadnje objave

kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 22, 2021

Krajem lipnja više od 60 tisuća zaposlenih u Zadarskoj županiji

Zadarska županija i na koncu šestog mjeseca 2021. godine bilježi značajno povećanje broja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA