Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Prijavite se za popisivača u Popisu stanovništva 2021.

Posted On Srijeda, 07 srpnja 2021 14:29

U  razdoblju od 13. rujna do 17. listopada 2021.  u Republici Hrvatskoj provodit će se Popis stanovništva, kućanstva i stanova. Kako je riječ o najopsežnijem   i najsloženijem statističkom istraživanju potreban je veliki broj popisivača. Prijave  za popisivače otvorene su  do 15. srpnja 2021. godine na poveznici https://popis2021.hr/assets/PDF/javni_poziv.pdf odnosno na stranici https://popis2021.hr/index.html-

Popis se provodi u dvije faze od 13. rujna 2021. do 26. rujna 2021. samostalnim popisivanjem stanovništva kroz elektronički sustav e-Građani, a od 27. rujna 2021. do 17. listopada 2021. popisivači obavljaju popisivanje svih popisnih jedinica koje se nisu samostalno popisale, putem osobnog intervjua sa stanovništvom s pomoću elektroničkih uređaja te obavljaju kontrolu podataka prikupljenih u prvoj fazi Popisa.

Popisivanje u razdoblju od 27. rujna do 17. listopada 2021. godine zahtijeva puni dnevni angažman  popisivača (uključujući subote i nedjelje) te je nužan preduvjet da kandidat za  popisivača nema drugih poslovnih/školskih obveza. Moguće je produljenje Popisa do 29. listopada 2021. godine ako se ustanovi da do 17. listopada 2021. nisu popisane sve popisne jedinice. 

Uvjeti koje kandidat treba zadovoljiti: 

  • državljanin Republike Hrvatske s prebivalištem ili reguliranim boravištem u Republici Hrvatskoj  
  • navršenih 18 godina u trenutku popunjavanja prijave 
  • postignuto najmanje srednjoškolsko obrazovanje 
  • poznavanje rada na računalu 
  • valjana adresa elektroničke pošte.

Prednost pri izboru kandidata: 

  • viša razina obrazovanja 
  • iskustvo rada na prijašnjim popisima/anketama 
  • dobro poznavanje rada na računalu  
  • nezaposleni i studenti.

Cilj je Popisa je  utvrditi podatke o broju i prostornom rasporedu stanovništva te njegovim osnovnim demografskim, obrazovnim, migracijskim, ekonomskim i drugim obilježjima, kao i o obilježjima kućanstava i stanova.

Rezultati Popisa, osim za analizu stanja utvrđenoga Popisom, koriste se i za analizu promjena u odnosu na prethodne popise te za prognoze budućih kretanja odgovarajuće pojave.

Popis se provodi prema stanju na dan 31. kolovoza 2021. u 24 sata, što se smatra referentnim trenutkom Popisa.

Pročitano 552 puta

Zadnje objave

kolovoza 30, 2021

Župan Longin sa suradnicima na obilježavanju Dan Općine Vir

Dan općine Vir i blagdan Glavosjeka Sv. Ivana Krstitelja svečano je obilježen u nedjelju,…
Ministrica Vučković i župan Longin sa suradnicima u posjetu pogonima tvrtke Mišlov
kolovoza 27, 2021

Svečano obilježen Dan općine Poličnik

U petak, 27. kolovoza svečano je obilježen Dan općine Poličnik i blagdan nebeskog…
kolovoza 06, 2021

Odgovorno i održivo ribarstvo na Jadranu kroz inovativne tehnologije i jadranske riblje proizvode - projekt PRIZEFISH

Projekt PRIZEFISH – Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 22, 2021

Krajem lipnja više od 60 tisuća zaposlenih u Zadarskoj županiji

Zadarska županija i na koncu šestog mjeseca 2021. godine bilježi značajno povećanje broja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA