Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Održana komemoracija za Danijela Telesmanića - Dida

Posted On Četvrtak, 24 lipnja 2021 18:34

Na Sveučilištu u Zadru održana je komemoracija za pukovnika Danijela Telesmanića Dida, legendarnog ratnog zapovjednika 7. domobranske pukovnije Zadar, koji je preminuo u ponedjeljak u 82. godini nakon duge i teške bolesti.

Počast legendarnom zapovjedniku na Sveučilištu su uz članove obitelji odali njegovi prijatelji i suborci predvođeni generalom Antom Gotovinom., a prigodnim govorima od Telesmanića su se oprostili su se brigadir Danijel Kotlar, još jedan ratni zapovjednik 7. Domobranske te župan Božidar Longin.

- I ti si se Dide, priključio hrvatskoj gardi nebeskoj. Tebe i našeg Đovanija na isti dan izgubili su Zadar i Hrvatska. Ratovati s Didom bila je privilegija i velika odgovornost. Bio je dio garde koja je ispisala najveće trenutke hrvatske države, u isto vrijeme dobar i plemenit, brižan prema suborcima. Posljednji put kad sam ga čuo prije nekoliko dana, kada je bio na kisiku u bolnici, rekao je da sve pozdravim. Prvi put nije rekao "vidimo se", kazao je u svom govoru Danijel Kotlar.

Nadimak Did dobio je za vrijeme rata, kada je unuk iz Amerike nazvao zapovjedništvo i tražio svog dida, rečeno je na komemoraciji.

- Postoje neki ljudi koji u sebi nose karizmu vođe. Did je bio primjer osobe kod koje se karizma vođe sljubila s voljom i snagom velikog ratnika i, prije svega, toplog i dragog čovjeka. Danijel Telesmanić - Did otišao je unatoč snažnom srcu i čvrstoj volji za životom jer ponekad neke bitke postanu preteške čak i za najhrabrije kao što je bio naš Did, istaknuo je župan Longin.

Ispraćaj je održan danas u 15 sati na Gradskom groblju u Zadru, misa zadušnica je u 18 sati u crkvi Sv. Šime, a pogreb će biti sutra na njegovom rodnom Olibu.

Pročitano 280 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA