Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Otvorena poslovna zona u Pakoštanima

Posted On Srijeda, 12 svibnja 2021 14:38

Župan Božidar Longin sa suradnicima i u pratnji načelnika općine Pakoštane Milivoja Kurtova  nazočio  je danas  otvaranju poslovne zone   u Pakoštanima.  Riječ je o projektu završnog infrastrukturnog uređenja poslovne zone Servisna zona Pakoštane koji je sufinancirala Europska unija iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020. iznosom od oko 3 milijuna kuna.

Ukupna vrijednost završnog  projekta je oko 4.5 milijuna kuna.

„Poslovna zona prostore se na 12 i po hektara,  ukupno ulaganje u zonu procjenjujemo na oko 15 milijuna kuna od čega je 9,5 milijuna kuna financirano od strane EU fondova ili putem nacionalnih natječaja, Hrvatskih voda i ministarstava, dok je 6 milijuna kuna izravno u razvoj infrastukture u zoni uložila Općina Pakoštane. U zoni trenutno imamo 25 poduzetnika, još su 2 parcele slobodne, a ukupno je 300 zaposlenih u tim tvrtkama. U zoni od djelatnosti imamo od prerade ribe, uljare, pekarstva i slastičarstva  do praonica, suhih vezova, gradnje stambenih i nestambenih zgrada, veleprodaju građevinskih materijala i slično „ istaknuo je načelnik Općine Pakoštane Milivoj Kurtov.

„ U Općini Pakoštane se ozbiljno i sustavno promišlja. Ono što je najvažnije je da su ovo nova radna mjesta. Moram naglasiti da mi u protekloj godini nismo izgubili niti jedno radno mjesto, u odnosu na isti dan prošle godine imamo  danas imamo 1730 više zaposlenih u našoj županiji. To je sve plod  sustavnog promišljanja i ozbiljnog rada, ali i mjera Vlade RH i mjera lokalne i regionalne  samouprave. Mi smo 7 mjera u godinu dana donijeli kako bi olakšali našim poduzetnicima i kako bi sačuvali tvrtke da nakon krize mogu ponovno raditi.“, rekao je župan Božidar Longin.

Pročitano 271 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA