Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Otvorena poslovna zona u Pakoštanima

Posted On Srijeda, 12 svibnja 2021 14:38

Župan Božidar Longin sa suradnicima i u pratnji načelnika općine Pakoštane Milivoja Kurtova  nazočio  je danas  otvaranju poslovne zone   u Pakoštanima.  Riječ je o projektu završnog infrastrukturnog uređenja poslovne zone Servisna zona Pakoštane koji je sufinancirala Europska unija iz Operativnog programa Konkurentnost i kohezija 2014. – 2020. iznosom od oko 3 milijuna kuna.

Ukupna vrijednost završnog  projekta je oko 4.5 milijuna kuna.

„Poslovna zona prostore se na 12 i po hektara,  ukupno ulaganje u zonu procjenjujemo na oko 15 milijuna kuna od čega je 9,5 milijuna kuna financirano od strane EU fondova ili putem nacionalnih natječaja, Hrvatskih voda i ministarstava, dok je 6 milijuna kuna izravno u razvoj infrastukture u zoni uložila Općina Pakoštane. U zoni trenutno imamo 25 poduzetnika, još su 2 parcele slobodne, a ukupno je 300 zaposlenih u tim tvrtkama. U zoni od djelatnosti imamo od prerade ribe, uljare, pekarstva i slastičarstva  do praonica, suhih vezova, gradnje stambenih i nestambenih zgrada, veleprodaju građevinskih materijala i slično „ istaknuo je načelnik Općine Pakoštane Milivoj Kurtov.

„ U Općini Pakoštane se ozbiljno i sustavno promišlja. Ono što je najvažnije je da su ovo nova radna mjesta. Moram naglasiti da mi u protekloj godini nismo izgubili niti jedno radno mjesto, u odnosu na isti dan prošle godine imamo  danas imamo 1730 više zaposlenih u našoj županiji. To je sve plod  sustavnog promišljanja i ozbiljnog rada, ali i mjera Vlade RH i mjera lokalne i regionalne  samouprave. Mi smo 7 mjera u godinu dana donijeli kako bi olakšali našim poduzetnicima i kako bi sačuvali tvrtke da nakon krize mogu ponovno raditi.“, rekao je župan Božidar Longin.

Pročitano 422 puta

Zadnje objave

svibnja 10, 2022

Evakuacija turista i gašenje požara u kampu Zaton

Zadarska županija u sklopu provedbe projekta FIRESPILL – (Fostering improved reaction of…
svibnja 02, 2022

Čestitka župana Longina povodom Ramazanskog bajrama

Povodom prvog dana Ramazanskog bajrama, župan Božidar Longin uputio je čestitku glavnom…
Dom Zadarske županije posjetili su učenici triju četvrtih razreda OŠ Petra Preradovića u pratnji svojih učitelja
travnja 29, 2022

Župan primio četvrtaše iz OŠ Petra Preradovića

U četvrtak, 28. travnja, Dom Zadarske županije posjetili su učenici triju četvrtih…
travnja 29, 2022

Dodjela potpora događanjima u turizmu na području Zadarske županije za 2022. godinu

Dana 22. veljače 2022. godine na službenoj mrežnoj stranici Zadarske županije Upravni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA