Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Međunarodni dan sestrinstva

Posted On Srijeda, 12 svibnja 2021 13:35

Povodom Međunarodnog dana sestrinstva koji se širom svijeta obilježava 12. svibnja župan Božidar Longin uputio je čestitku svim medicinskim sestrama i tehničarima:

Drage medicinske sestre i tehničari,

kada je na današnji dan 1820. godine u Firenzi na svijet došla Florence Nightingale, nitko nije mogao ni naslutiti koliki će biti njen doprinos razvoju ovog plemenitog zvanja čiji se dan danas obilježava. Medicinske sestre nisu tek zdravstveni djelatnici koji bolesnicima popravljaju jastuke, mjere temperaturu i previjaju tjelesne rane. Poput Florence; koja je u Krimskom ratu umjesto ranjenika pisala topla pisma njihovim obiteljima, slala im plaće te organizirala sobe za čitanje kako bi ranjenicima okupirala misli nečim lijepim i odvela ih, makar tako, od strahotne stvarnosti koju su živjeli; suvremene medicinske sestre svojom toplom riječju ili tek blagim pogledom punim razumijevanja olakšavaju bolesnicima trenutke boli provedene u samoći bolničkih soba.

Vaša je uloga osobito došla do izražaja kroz pandemiju koronavirusne bolesti u kojoj ste, izlažući se mogućnosti zaraze, i dalje nesebično obavljali sve svoje zadaće, učeći u hodu kako se boriti s nepoznatim nevidljivim neprijateljem.

Cijeneći svakako i vašu stručnost i znanje, zahvaljujem vam na svemu u svoje ime, ali i ime svih građanki i građana Zadarske županije te vam čestitam Međunarodni dan sestrinstva  uz nadu da ćete s jednakom ljubavlju nastaviti svoj rad i u budućnosti.

Pročitano 312 puta

Zadnje objave

svibnja 10, 2022

Evakuacija turista i gašenje požara u kampu Zaton

Zadarska županija u sklopu provedbe projekta FIRESPILL – (Fostering improved reaction of…
svibnja 02, 2022

Čestitka župana Longina povodom Ramazanskog bajrama

Povodom prvog dana Ramazanskog bajrama, župan Božidar Longin uputio je čestitku glavnom…
Dom Zadarske županije posjetili su učenici triju četvrtih razreda OŠ Petra Preradovića u pratnji svojih učitelja
travnja 29, 2022

Župan primio četvrtaše iz OŠ Petra Preradovića

U četvrtak, 28. travnja, Dom Zadarske županije posjetili su učenici triju četvrtih…
travnja 29, 2022

Dodjela potpora događanjima u turizmu na području Zadarske županije za 2022. godinu

Dana 22. veljače 2022. godine na službenoj mrežnoj stranici Zadarske županije Upravni…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA