Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Međunarodni dan sestrinstva

Posted On Srijeda, 12 svibnja 2021 13:35

Povodom Međunarodnog dana sestrinstva koji se širom svijeta obilježava 12. svibnja župan Božidar Longin uputio je čestitku svim medicinskim sestrama i tehničarima:

Drage medicinske sestre i tehničari,

kada je na današnji dan 1820. godine u Firenzi na svijet došla Florence Nightingale, nitko nije mogao ni naslutiti koliki će biti njen doprinos razvoju ovog plemenitog zvanja čiji se dan danas obilježava. Medicinske sestre nisu tek zdravstveni djelatnici koji bolesnicima popravljaju jastuke, mjere temperaturu i previjaju tjelesne rane. Poput Florence; koja je u Krimskom ratu umjesto ranjenika pisala topla pisma njihovim obiteljima, slala im plaće te organizirala sobe za čitanje kako bi ranjenicima okupirala misli nečim lijepim i odvela ih, makar tako, od strahotne stvarnosti koju su živjeli; suvremene medicinske sestre svojom toplom riječju ili tek blagim pogledom punim razumijevanja olakšavaju bolesnicima trenutke boli provedene u samoći bolničkih soba.

Vaša je uloga osobito došla do izražaja kroz pandemiju koronavirusne bolesti u kojoj ste, izlažući se mogućnosti zaraze, i dalje nesebično obavljali sve svoje zadaće, učeći u hodu kako se boriti s nepoznatim nevidljivim neprijateljem.

Cijeneći svakako i vašu stručnost i znanje, zahvaljujem vam na svemu u svoje ime, ali i ime svih građanki i građana Zadarske županije te vam čestitam Međunarodni dan sestrinstva  uz nadu da ćete s jednakom ljubavlju nastaviti svoj rad i u budućnosti.

Pročitano 194 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA