Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježen Dan 93. krila Hrvatskog ratnog zrakoplovstva

Posted On Ponedjeljak, 22 ožujka 2021 18:35
Zajednički vijenac položila su izaslanstva Zadarske županije, Grada Zadra i Općine Sukošan Zajednički vijenac položila su izaslanstva Zadarske županije, Grada Zadra i Općine Sukošan

U vojarni “Pukovnik Mirko Vukušić” u Zemuniku u ponedjeljak, 22. ožujka 2021. godine obilježen je Dan 93. krila Hrvatskog ratnog zrakoplovstva te 28. obljetnica pogibije pripadnika postrojbe i 7. domobranske pukovnije koji su živote izgubili 1993. godine u Škabrnji u obrani dostignutih crta u vojno-redarstvenoj operaciji Maslenica.

Obilježavanju su nazočili zapovjednik Hrvatskog ratnog zrakoplovstva brigadni general Michael Križanec, zapovjednik 93. krila pukovnik Krešimir Ražov, zapovjednik 91. krila brigadir Nikola Mostarac, zapovjednik Središta za obuku HRZ-a “Rudolf Perešin” brigadir Goran Huljev te bivši zapovjednici i djelatnici postrojbi.

Na mjesnom groblju Sukošan-Debeljak u crkvi Svih svetih služena je misa za sve poginule, a potom je kod središnjeg križa odana počast poginulim hrvatskim braniteljima. Zajednički vijenac položila su izaslanstva Zadarske županije, Grada Zadra i Općine Sukošan predvođeni županom Božidarom Longinom.

Pročitano 125 puta

Zadnje objave

travnja 09, 2021

Nova vizura otoka Ugljana: U Kalima izgrađena ribarska luka, u Preku se gradi novi hotel

Razvojni projekti vrijedni više od 100 milijuna kuna trenutno se provode na otoku…
ožujka 31, 2021

Longin i Dukić u obilasku Centra za kreativne industrije na Relji

Župan Božidar Longin i gradonačelnik Branko Dukić u pratnji ravnateljice ustanove…
ožujka 31, 2021

Sigurnost - ključ uspješne turističke sezone

Aktualni projekti i priprema turističke sezone bile su glavne teme razgovora prilikom…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA