Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Proglašeni najbolji sportaši Zadarske županije u 2020. Godini

Posted On Petak, 15 siječnja 2021 14:46

Šahist Saša Martinović najbolji je sportaš, a atletičarka Veronika Šokota najbolja sportašica Zadarske županije za 2020. godinu u tradicionalnom izboru Zadarskog lista. Prema glasovima 22 medijskih djelatnika, posada Jedriličarskog kluba Sv. Krševan Šime Fantela i Mihovil Fantela najbolja je momčad, a najbolja ekipa također je iz jedrenja Enia Ninčević/Mihaela de Micheli Vitturi (JK Uskok).

Benkovačka atletičarka Matea Čerina već četvrtu godinu zaredom najveća je sportska nada Zadarske županije, a Trofej Zadarski, koji se dodjeljuje za sportaše s invaliditetom, kao i 2019. godine, pripao je atletičaru Vladimiru Gašparu. Nagrada za životno djelo Mile Filipi postumno je dodijeljena Miodragu Paunoviću Mišku, nogometašu, dugogodišnjem treneru i nogometnom djelatniku, dok je Glas Zadra, priznanje čitatelja koji su preko kupona slali glasove za jednog od nominiranih kandidata, pripao Sari Ivandić, mladoj nogometašici Donata.

Saša Martinović zbog epidemioloških okolnosti nastupio je na samo četiri natjecanja a posebno vrijedan rezultat je titula prvaka Hrvatske ovog još uvijek najmlađeg hrvatskog velemajstora. Do pobjede na natjecanju na kojem ima mjesta samo za 12 najboljih hrvatskih šahista Martinović je stigao sjajnom završnicom, s ukupno tri vezane pobjede i prethodnih osam remija. Drugo mjesto osvojio je nogometaš Luka Modrić, a treći je Dominik Mavra, košarkaš Zadra.

Veronika Šokota, članica AŠK Zadar, najbolja je sportašica Zadarske županije. Do te je titule došla ispred Paole Borović, koja je dvije godine prije toga dobila ovo priznanje, dok je na trećem mjestu biciklistica Maja Perinović. U bacanju koplja je mlađe juniorska, juniorska i mlađe seniorska prvakinja Hrvatske na otvorenom dok je na Zimskom bacačkom PH bila druga među mlađim juniorkama. U kategoriji mlađih juniorki je i dvostruka prvakinja Hrvatske u skoku u dalj, kao i državna juniorska prvakinja u istoj disciplini u dvorani, a zlatna je bila i u dvoranskom petoboju te u sedmoboju na otvorenom. Od međunarodnih nastupa bila je četvrta na Prvenstvu Balkana za juniorke.

Treće mjesto Šime i Mihovila Fantele na Europskom prvenstvu klase 49er najveći je međunarodni uspjeh zadarskog sporta prošle godine. Jedriličari su uspjeli održati i Svjetsko prvenstvo na kojem su Fantele bili deveti, a s tim rezultatima na globalnoj sceni nije nikakvo čudo i da su prvaci Hrvatske. U ženskoj klasi 49erFX natječu se Enia Ninčević i Mihaela de Micheli Vitturi koje zajedno jedre od 2017. Djevojke su 2020. bile osme na Europskom prvenstvu, na Svjetskom prvenstvu su osvojile 28. mjesto, a bile su najbolje na Prvenstvu Hrvatske.

Svečano proglašenje održano je na otvorenom, ispred VIP salona Dvorane Krešimira Ćosića na Višnjiku, a nazočni su bili  župan Božidar Longin i gradonačelnik Grada Zadra Branko Dukić koji su i uručili priznanja najboljim sportašima.

Obraćajući se nazočnima župan Božidar Longin ukazao je na važnost sportskih rezultata u prošloj godini koji su se ostvarivali u iznimno izazovnim i teškim uvjetima te istaknuo kako smatra da su upravo stoga dobili i više na značenju, nego da su ostvareni u standardnim uvjetima.

„ I u ovoj teškoj godini, koju ćemo nastojati nadam se svi skupa što prije zaboraviti, uspjeli smo održati ovu kratku tradicionalnu manifestaciju Izbora najboljih sportaša i sportašica u prošloj godini. Upravo stoga, zbog iznimno teških uvjeta u protekloj godini moramo čestitati svima onima koji su postigli značajne rezultate. Ti rezultati koji su ostvareni odrađeni su u vrlo posebnim uvjetima te se stoga možda vrednuju i više nego što bi to bilo inače, u normalnim uvjetima. Kako natjecanja, tako su i sami treninzi odrađivani u posebnim uvjetima te stoga ne smijemo zaboraviti ni trenere naših sportaša koji su dali veliki danak u ovoj izazovnoj godini. Mi, kao Županija, želimo tu bazu sportaša što više podići te stoga već treću godinu ponavljamo sva ona sportska natjecanja na nivou osnovnih i srednjih škola, što je dobra stvar jer na takav način širimo broj naših domaćih kvalitetnih sportaša, no ne samo to. Naime, sport je način života i to treba razumjeti. Što bude više sportaša to ćemo biti zdravija i čvršća nacija. Svaka kriza nosi svoje probleme, ali i iza svake krize dolazi sunce. Ja mislim da je i ova situacija jedna šansa koja vodi ka zdravijem životu populacije jer svi se krećemo na vanjskom prostoru puno više nego inače. Nevjerojatno je koliko poznatih ljudi sretnete u šetnji Velebitom, našim park-šumama, gradskim šetnicama i sl. što je dobro jer to znači da se ljudi približavaju jednom zdravijem, možemo reći sportskom načinu života. Ovom prigodom čestitam svim nagrađenima, želim im i daljnje uspjehe u njihovom poslu te da se ova situacija s koronavirusom i sve ove nedaće s kojima smo se suočili zadnjih dana prođu što prije“, istaknuo je Longin poželjevši svima još jednom puno zdravlja i daljnjih uspjeha.

Pročitano 387 puta

Zadnje objave

listopada 16, 2021

NAJAVA 3. sjednice Županijske skupštine Zadarske županije

3. sjednica Županijske skupštine Zadarske županije održat će se dana 22. listopada…
Zajednička fotografija u Domu Zadarske županije
listopada 13, 2021

Primanje u Domu županije za srebrne jediličarke i atletičara Gašpara

Župan Božidar Longin u Domu Zadarske županije primio je jedriličarke Eniju Ninčević i…
Državni tajnik Šime Erlić je uručio s pet ugovora za sufinanciranje EU projekata u vrijednosti od oko 25 milijuna kuna
listopada 08, 2021

Državni tajnik Šime Erlić uručio pet ugovora vrijednih 25 milijuna kuna

Državni tajnik Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije Šime Erlić danas…
listopada 06, 2021

„Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji u 2021. godini

Projekt „Welcome“ nagrade za najbolje iznajmljivače u Zadarskoj županiji predstavlja…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA