Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Osigurana edukacija učenika - vozača

Posted On Četvrtak, 02 srpnja 2020 14:13

Strukovnoj školi Vice Vlatkovića u četvrtak, 2. srpnja 2020. uručena je vrijedna donacija - kamion za obuku učenika vrijedan više od pola milijuna kuna. Kupnju vozila omogućila je Zadarska županija koja je osnivač škole.

Kako je istaknuto prilikom svečane primopredaje, vozači motornih vozila su deficitarno zanimanje, školovanje traje tri godine, a kamion će dobro doći zbog praktičnog dijela nastave, odnosno odrađivanja predispitne vožnje.

„Županija  financira deficitarna zanimanja, a jedno od tih je i vozač, i kako bi im pružili ovaj drugi dio nastave , mi smo odlučili na ovaj iskorak i mislim kako je to jedan dobar potez“ - istaknuo je zadarski župan Božidar Longin. 

Hvala našoj županiji, osigurali smo uvjete idućih 15 godina, dakle da možemo mirno realizirati edukaciju naših učenika vozača, naravno u cijeloj priči će pomoći naš Regionalni centar kompetentnosti, evo sutra u Zagreb idemo potpisati drugi poziv, jer će naši vozači i kroz tu opremu stjecati vještine koje su potrebne da budu stvarno pravi vozači“ - istaknuo je ravnatelj škole Tihomir Tomčić.

Pročitano 435 puta

Zadnje objave

Svečanosti službenog otvaranja nazočili su i svi hrvatski župani
srpnja 27, 2022

Župan Longin na svečanom otvaranju Pelješkog mosta

Dugo vremena jedan projekt nije tako ujedinio Hrvatsku i učinio ponosnima njezine građane…
srpnja 21, 2022

Županija i ove godine dodijelila milijun kuna za ruralni razvoj: Naši su proizvođači napravili impresivan pomak u kvaliteti i marketinškoj prepoznatljivosti

Upravni odjel za poljoprivredu, ribarstvo i EU fondove Zadarske županije i ove je godine…
srpnja 20, 2022

Osigurano 500 tisuća kuna za dodjelu potpora za povećanje konkurentnosti mikro poduzetnicima na području Zadarske županije

Zadarska županija nastavlja s poticanjem poslovne aktivnosti pa je objavila Javni poziv…
U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90 milijuna kuna
srpnja 07, 2022

Radovi u tijeku: Sali će dobiti proširenu luku vrijednu 90 milijuna kuna

U Salima na Dugom otoku u tijeku su radovi na dogradnji mjesne luke vrijedni preko 90…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA