Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Osigurana edukacija učenika - vozača

Posted On Četvrtak, 02 srpnja 2020 14:13

Strukovnoj školi Vice Vlatkovića u četvrtak, 2. srpnja 2020. uručena je vrijedna donacija - kamion za obuku učenika vrijedan više od pola milijuna kuna. Kupnju vozila omogućila je Zadarska županija koja je osnivač škole.

Kako je istaknuto prilikom svečane primopredaje, vozači motornih vozila su deficitarno zanimanje, školovanje traje tri godine, a kamion će dobro doći zbog praktičnog dijela nastave, odnosno odrađivanja predispitne vožnje.

„Županija  financira deficitarna zanimanja, a jedno od tih je i vozač, i kako bi im pružili ovaj drugi dio nastave , mi smo odlučili na ovaj iskorak i mislim kako je to jedan dobar potez“ - istaknuo je zadarski župan Božidar Longin. 

Hvala našoj županiji, osigurali smo uvjete idućih 15 godina, dakle da možemo mirno realizirati edukaciju naših učenika vozača, naravno u cijeloj priči će pomoći naš Regionalni centar kompetentnosti, evo sutra u Zagreb idemo potpisati drugi poziv, jer će naši vozači i kroz tu opremu stjecati vještine koje su potrebne da budu stvarno pravi vozači“ - istaknuo je ravnatelj škole Tihomir Tomčić.

Pročitano 335 puta

Zadnje objave

siječnja 06, 2022

Županova čestitka episkopu dalmatinskom povodom pravoslavnog Božića

U povodu pravoslavnog Božića koji se slavi u petak, 7. siječnja župan Božidar Longin…
siječnja 06, 2022

Župan Longin posjetio graničnu policiju: Sigurnost je brend Zadarske županije

Župan Božidar Longin i zamjenik župana Šime Vicković u pratnji načelnika Policijske…
Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju
prosinca 23, 2021

Betlehemsko svjetlo stiglo u Zadarsku županiju

Betlehemsko svjetlo mira i ove je godine stiglo u Zadarsku županiju. Mladi izviđači iz…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA