Image
Image

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Obilježen međunarodni Dan volontera

Posted On Četvrtak, 05 prosinca 2019 15:32

Međunarodni Dan volontera Caritas Zadarske nadbiskupije tradicionalno je okupio predstavnike nadbiskupije, grada i županije koji su u Caritasovoj Pučkoj kuhinji u četvrtak, 5. prosinca 2019. godine korisnicima dijelili obroke i na taj način simbolično podržali Dan volontera.
Obroke su dijelili zamjenik župana Zadarske županije Šime Mršić, pročelnik županijskog Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, udruge i mlade Bernard Maruna, zamjenica gradonačelnika Grada Zadra Jagoda Surać te mnogi drugi.
Caritasova Pučka kuhinja svakodnevno sprema tople obroke za oko 320 korisnika,od čega se 60-ak obroka dostavlja na kućne adrese. U Benkovcu se u Pučkoj kuhinji hrani oko 100 korisnika, doznajemo od ravnatelja zadarskog Caritasa don Dario Matak.
„Zadarska županija sufinancira rad Caritasa Zadarske sa oko milijun kuna godišnje, na ovaj način dajemo potporu svim volonterima. Mislim da nikada nije bio potrebniji njihov rad kao danas, jer kao da smo se udaljili od naroda. Srećom ima još uvijek dobrih ljudi koji svoje slobodno vrijeme, znanje i vještine poklanjaju na dobrobit drugih“, rekao je zamjenik župana Šime Mršić čestitajući svim volonterima njihov dan.

Pročitano 332 puta

Zadnje objave

kolovoza 03, 2020

Projekt PRIZEFISH - “Upravljanje eko-inovativnim lancima opskrbe u ribarstvu, kako bi se postigla dodana vrijednost jadranskih ribljih proizvoda”

U sklopu projekta PRIZEFISH (Piloting of eco-innovative fishery supply-chains to market…
srpnja 31, 2020

Župan čestitao Kurban-bajram

Župan Božidar Longin u povodu velikog islamskog blagdana, Kurban-bajrama, uputio je…
srpnja 24, 2020

Zadarskoj županiji i ove godine petica iz transparentnosti

Zadarska županija i ove godine je na samom vrhu transparentnosti, prema istraživanju…
srpnja 17, 2020

Završeni radovi na sanaciji luke Silba Žalić vrijedni deset milijuna kuna

Završeni su radovi na sanaciji rive i trajektnog pristaništa u luci Žalić na otoku Silbi,…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA