Image
Image

en gb

 

Adresa:

Božidara Petranovića 8, 23000 Zadar

Telefon:

023/350-350 (Centrala)

Službena email adresa:

zupanija@zadarska-zupanija.hr

Image

Paljenje svijeća u Općoj bolnici u Vukovaru

Posted On Nedjelja, 17 studenoga 2019 18:34

U dvorištu Opće županijske bolnice Vukovar i bolnice hrvatskih veterana večeras, uoči obilježavanja Dana sjećanja na žrtvu Vukovara, uz molitvu i paljenje svijeća, odana je počast žrtvama agresije bivše JNA i paravojnih srpskih postrojba na Vukovar 1991. godine, koji su zatečeni u krugu bolnice. Zamjenik župana Zadarske županije Šime Mršić, vijećnik u županijskoj Skupštini Dalibor Barešić, pročelnik Ivan Šimunić i pomoćnik pročelnika Dario Ivankov zajedno s domaćinom županom Vukovarsko srijemske županije Božom Galićem i ostalim izaslanstvima županija pridružili su se obilježavanju te zapalili svijeće podno spomen obilježja.

Mnogobrojnim Vukovarcima u molitvi su se pridružili predsjednica Republike Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović te predstavnici hrvatske Vlade, hrvatskog Sabora, vojske, policije te brojni drugi. Izaslanstvu Zadarske županije pridužila se i Željka Mitrović Jurić, “djevojčica u plavom kaputiću”.

Pročitano 342 puta

Zadnje objave

srpnja 22, 2021

Krajem lipnja više od 60 tisuća zaposlenih u Zadarskoj županiji

Zadarska županija i na koncu šestog mjeseca 2021. godine bilježi značajno povećanje broja…
Župan Longin održao je u Centru za razvoj i edukaciju u Poličniku redoviti radni sastanak s načelnicima i gradonačelnicima
srpnja 21, 2021

U Poličniku održan radni sastanak župana s gradonačelnicima i načelnicima

Župan Božidar Longin održao je danas u Centru za razvoj i edukaciju u Poličniku redoviti…
srpnja 20, 2021

Župan primio zadarske vinare koji su osvojili 17 medalja na Decanteru

Župan Božidar Longin sa suradnicima primio je u Domu županije vinare iz Zadarske županije…
Prijam za KKOI Zadar osvajače dvostruke krune
srpnja 20, 2021

Prijam za KKOI Zadar osvajače dvostruke krune

Članove Košarkaškog kluba osoba s invaliditetom Zadar koji su ove godine osvojili…

IZJAVA O ZAŠTITI PRIVATNOSTI I SIGURNOSTI OSOBNIH PODATAKA